Takie rzeczy się dzieją, kiedy Google się nudzi - oto Sprayscape | Tabletowo.pl

Takie rzeczy się dzieją, kiedy Google się nudzi – oto Sprayscape

Dołącz do dyskusji 0

W Android Experiments, wydziale Google, powoływane są do istnienia aplikacje będące często formą eksperymentu i nie mające jakiegoś specjalnego celu. Tam to programiści mają wolną rękę w nadawaniu swoim szalonym pomysłom realnych kształtów, a Google wcale w tym nie przeszkadza. I tak powstał Chocapic. Znaczy Sprayscape.

Sprayscape to aplikacja wirtualnej rzeczywistości dla Androida, przy czym nie jest to chyba to, czego byśmy się spodziewali po „wirtualnej rzeczywistości”. Apka robi 360-stopniowe zdjęcia sferyczne, ale w dość niecodzienny sposób. Jak tłumaczy Google, „po prostu dotknij ekranu i poruszaj telefonem, by zapełnić twoje płótno twarzami, miejscami i wszystkim, co uda ci się odkryć sprayem”.

Używając aplikacji po raz pierwszy nie od razu wiadomo, że palec należy trzymać przyciśnięty do ekranu i jednocześnie celować kamerą w różne miejsca. A i tak, jedynym efektem jest obraz w postaci zamazanej fotki sferycznej. Dziwne to, ale wygląda też dość zabawnie. Oczywiście po zrobieniu zdjęcia w 360 stopniach, można podzielić się nim ze znajomymi.

Aplikacja do działania potrzebuje telefonu z wbudowanym żyroskopem i programowej wtyczki NatCam Unity do kontrolowania kamery. Kod apki jest udostępniony przez Google publicznie, także każdy, kto chciałby napisać coś podobnego, może podglądnąć, jak to zrobili wariaci z Android Experiments.

sprayscape

Nie udało mi się ściągnąć aplikacji na swój smartfon – mój telefon nie jest z nią kompatybilny. Za to przejrzałem inne twory Google Creative Lab (a.k.a. Android Experiments). Rzut okiem na te aplikacje pozwala wyrobić sobie zdanie o tym, co tam się wyprawia.

źródło: techcrunch.com

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona