Tak wygląda Microsoft Band 3 - opaska, której premiera już nie nastąpi

Tak wygląda Microsoft Band 3 – opaska, której premiera już nie nastąpi

Microsoft niedawno zakończył sprzedaż inteligentnej opaski Band 2 i rozwiązał ekipę odpowiedzialną za rozwój gadżetów ubieralnych, jednak nie znaczy to, że nigdy nie planował wydać Band 3. Jak się okazuje, prace nad nową opaską Microsoftu zaszły dość daleko – na tyle, że do sieci przedostały się zdjęcia prototypu.

Jeden z użytkowników forum Windows Central wrzucił parę zdjęć niedoszłego następcy Microsoft Band 2. Obrazki sugerują, że Band 3 miał być wodoodporny i mierzyć tętno. Byłyby to opcje przydatne podczas wizyty na basenie – śledzenie aktywności podczas pływania to rzecz, w którą celują obecnie producenci smartbandów i smartwatchy.

band-3

Sam design wydaje się nie odbiegać zbyt mocno od poprzednika – niewielkiej zmianie uległ jedynie pasek i sposób zapięcia.

ms-band-3

Nie jest jasne, dlaczego Microsoft zaniechał kontynuowania tego projektu. Jeśli chodzi o hardware i wykonanie, opaska nie miałaby się pewnie czego wstydzić. Tylko kto by jej używał? Rynek smartbandów jest dość tłoczny, a parowanie Band 3 ze smartfonami Microsoftu przypominałoby jedynie o niepowodzeniach giganta w segmencie technologii mobilnych. Sprzęt na pewno znalazłby niewielkie grono odbiorców, ale Microsoft widocznie zdał sobie sprawę, że wypuszczając na rynek wodoodporną opaskę, utopiłby pieniądze.

 

na zdjęciu wyróżniającym: Mirosoft Band 2

źródło: The Verge