Tak wygląda iPAD od Proview z 1998 roku | Tabletowo.pl

Tak wygląda iPAD od Proview z 1998 roku

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie proces sądowy Apple’a i chińskiej firmy Proview, w którym to kością niezgody jest znak handlowy „iPad”? Zobaczcie, z czym zmaga się jabłkowy koncern i jak wyglądał iPAD wydany przez Proview w 1998 roku.

Firma stworzyła komputer typu all-in-one, jak zamierzchłe komputery od Apple’a. iPAD to skrót od Internet Personal Access Device, czyli osobiste urządzenie z dostępem do Internetu. W 1998 roku wypuszczono od 10 do 20 tysięcy sztuk tego sprzętu. Był on wyposażony w 15-calowy monitor CRT o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, procesor o zegarze 256MHz, 32MB RAM, dyskiem 16GB DROM, dwa porty USB, port Ethernet, dwa wyjścia RJ-11, wejścia na słuchawki i mikrofon oraz dwa porty PS2 na klawiaturę i myszkę.

Najciekawsze w tej sprawie jest to, że również w 1998 roku Apple zaprezentował światu swojego pierwszego iMaca. I jak dotąd firmom najwyraźniej przez głowę nie przebłysnął pomysł, aby się sądzić. Dziś Proview rości sobie prawa do znaku iPad, chcąc od Apple’a odszkodowania opiewającego na kwotę 1,6 miliarda dolarów.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona