Tak w całej okazałości prezentuje się Oppo R9S. Spójrzcie na te nowatorskie paski antenowe | Tabletowo.pl

Tak w całej okazałości prezentuje się Oppo R9S. Spójrzcie na te nowatorskie paski antenowe

Dołącz do dyskusji 0

Jakiś czas temu do sieci wyciekły zdjęcia ulotki promocyjnej, poświęconej m.in. Oppo R9S. Zastanowiło mnie wówczas, gdzie podziały się plastikowe wstawki, znane z Oppo R9. Teraz już wiemy, że Oppo zdecydowało się pozostawić je w tych samych miejscach, ale jednocześnie zastosować w ich przypadku nieco inne rozwiązanie, przez które stały się niemal niewidoczne.

Oppo, zamiast jednej, szerokiej, plastikowej wstawki, postanowiło zastosować trzy cieńsze, które nie rzucają się tak w oczy. Mogą istnieć obawy, czy takie rozwiązanie również umożliwi swobodne wysyłanie i odbieranie sygnału przez znajdujące się pod paskami anteny, ale na pewno zostało to sprawdzone i najwyraźniej nie wypływa to negatywnie na ten aspekt.

Jednak na wizualny już zdecydowanie tak i osobiście muszę przyznać, że wśród wszystkich, stosowanych przez różnych producentów sposobów poprowadzenia pasków antenowych, ten najbardziej mi się podoba. Wstawki widać bowiem dopiero z bardzo bliskiej odległości – z daleka panel tylny wygląda na wykonany z jednolitego kawałka aluminium.

Warto wiedzieć, że Samsung również zdecydował się na analogiczne rozwiązanie w przypadku Galaxy C9. Ciekawe więc, kto pierwszy to wymyślił. Chyba, że patent należy jeszcze do kogoś innego. Bez względu na to, która wersja ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, bardzo możliwe, że wkrótce kolejni producenci zaczną w podobny sposób projektować paski antenowe w swoich nadchodzących nowościach.

Premiera Oppo R9S i Oppo R9S Plus zaplanowana jest na 19 października. Ze specyfikacją obu modeli możecie zapoznać się w tym wpisie.

Źródło: @stagueve, Oppo przez Android Authority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona