Tak w całej okazałości prezentuje się Oppo R9S. Spójrzcie na te nowatorskie paski antenowe

Jakiś czas temu do sieci wyciekły zdjęcia ulotki promocyjnej, poświęconej m.in. Oppo R9S. Zastanowiło mnie wówczas, gdzie podziały się plastikowe wstawki, znane z Oppo R9. Teraz już wiemy, że Oppo zdecydowało się pozostawić je w tych samych miejscach, ale jednocześnie zastosować w ich przypadku nieco inne rozwiązanie, przez które stały się niemal niewidoczne.

Oppo, zamiast jednej, szerokiej, plastikowej wstawki, postanowiło zastosować trzy cieńsze, które nie rzucają się tak w oczy. Mogą istnieć obawy, czy takie rozwiązanie również umożliwi swobodne wysyłanie i odbieranie sygnału przez znajdujące się pod paskami anteny, ale na pewno zostało to sprawdzone i najwyraźniej nie wypływa to negatywnie na ten aspekt.

Jednak na wizualny już zdecydowanie tak i osobiście muszę przyznać, że wśród wszystkich, stosowanych przez różnych producentów sposobów poprowadzenia pasków antenowych, ten najbardziej mi się podoba. Wstawki widać bowiem dopiero z bardzo bliskiej odległości – z daleka panel tylny wygląda na wykonany z jednolitego kawałka aluminium.

Warto wiedzieć, że Samsung również zdecydował się na analogiczne rozwiązanie w przypadku Galaxy C9. Ciekawe więc, kto pierwszy to wymyślił. Chyba, że patent należy jeszcze do kogoś innego. Bez względu na to, która wersja ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, bardzo możliwe, że wkrótce kolejni producenci zaczną w podobny sposób projektować paski antenowe w swoich nadchodzących nowościach.

Premiera Oppo R9S i Oppo R9S Plus zaplanowana jest na 19 października. Ze specyfikacją obu modeli możecie zapoznać się w tym wpisie.

Źródło: @stagueve, Oppo przez Android Authority