Tak prezentuje się tańsza wersja smartfonu LG G5

Media ochrzciły go jako „Lite”. LG G5 w swojej tańszej, nieco słabszej wersji wkrótce zaliczy debiut na wybranych rynkach. Warto zainteresować się nowym telefonem firmy LG?

Przecieki na temat tzw. LG G5 Lite pojawiały się już w lutym tego roku. Podczas gdy tegorocznym flagowcem LG pozostaje nadal G5, koreańska firma postanowiła wprowadzić na rynek jego nieco słabszy odpowiednik. Telefon jest cały czas w produkcji, ale dowiadujemy się o nim kolejnych szczegółów.

Na początek może kilka pozytywnych informacji. Urządzenie otrzyma najprawdopodobniej taki sam ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli) , jak w przypadku LG G5. Podobnie ma być z kamerą smartfona. Jakie w takim razie będą różnice? Przede wszystkim procesor. Zamiast Snapdragona 820 pojawi się produkt nieco gorszy – Snapdragon 652. Różnice w korzystaniu ze smartfonu mogą być zatem widoczne gołym okiem.

LG G5 Lite pojawi się na rynku z 3 GB pamięci RAM (LPDDR3), podczas gdy flagowiec wydany przez koreańskiego producenta wyposażony został w 4 GB pamięci podręcznej. Nie jest to poważne ograniczenie, podobnie jak wprowadzenie nieco słabszego procesora, stąd też można przypuszczać, że dla wielu klientów tańszy LG G5 będzie ciekawym produktem.

Takie ograniczenia sprzętowe spowodują jednak, że LG G5 „Lite” nie będzie obsługiwał m.in. okularów VR 360. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że podstawowe moduły, z których słynie droższy LG G5, będą obsługiwane w tańszym wydaniu smartfonu. Telefon ma pojawić się przede wszystkim na rozwijających się rynkach. Południowokoreański producent potwierdził już, że alternatywny model LG G5 wprowadzony zostanie m.in. w Ameryce Południowej.

Cena nowego smartfonu firmy LG nie jest jeszcze znana. Na razie wszytko, co można powiedzieć to tyle, że będzie na pewno nieco niższa od flagowca.

źródło: PhoneArena