Tajemniczy Asus K014

Niedawno pojawiło się wiele wiadomości o nowościach Asusa, a tymczasem na stronie GFX Bench znalazły się informacje o nie prezentowanym dotąd tablecie od tej firmy. Na razie nadano mu kodową nazwę K014. Co to będzie?

ASUS-K014

Według informacji, podanych na stronie, tablet ten ma mieć 8,9- calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli ( Full HD), a także 4-rdzeniowy procesor Intel Atom Z3745 Bay Trail, taktowany zegarem 1,8 GHz. Ponadto zostanie wyposażony w 2 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia. Do tego będą dwie kamery – frontowa ma mieć rozdzielczość 1,2 MP, tylna 4,7 MP.

Reklama

Nie wiadomo czym konkretnie będzie ten tablet, jaką dostanie oficjalną nazwę, kiedy zjawi się na rynku oraz w jakiej cenie. Nie ma też na razie żadnych zdjęć. Natomiast pojawiają się spekulacje, że być może to urządzenie  będzie oczekiwanym Nexusem 8, pomimo plotek, jakoby miał on zostać przygotowany przez HTC. A może Asus szykuje jakąś alternatywę dla tabletu, który zaprezentuje niedługo Google? Na razie nic dokładnie nie wiadomo. A Wy macie może jakieś pomysły co to może być?