TAG Heuer Connected Modular to najbardziej konfigurowalny smartwatch jaki widzieliście 16

TAG Heuer Connected Modular to najbardziej konfigurowalny smartwatch jaki widzieliście

TAG Heuer zaprezentował pierwszy szwajcarski smartwatch. Jest tak modularny, jak tylko się da. Nazywa się Connected Modular 45 i można zmieniać w nim paski, detale, tarcze, a nawet zamienić go na tradycyjny zegarek mechaniczny Calibre 5 lub Heuer 02T Tourbillon. W sumie możliwych jest 56 różnych kombinacji.

Możliwości personalizacji smartwatcha są doprawdy imponujące, zwłaszcza gdy porównamy je z propozycjami innych producentów, gdzie musimy wybierać spośród dwóch-trzech wzorów i kilku kolorów paska. W wyborze odpowiedniej konfiguracji pomaga kreator, który znajduje się na stronie producenta, przypominający znany nam Moto Maker.

Ceny zegarka startują z poziomu 1650 dolarów (co i tak jest ceną niższą od jego poprzednika w dniu premiery). Kwota za zegarek może być tylko wyższa, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na elementy z drogich kruszców czy diamentowe zdobienia. Sama koperta występuje w kilku wariantach kolorystycznych, a do tego możemy wybierać spośród dziesiątek tytanowych, ceramicznych, skórzanych i gumowych pasków. Da się też dostosować do siebie tarczę zegara, a w razie potrzeby stworzyć własną, przy pomocy kreatora TAG.

TAG Heuer Connected Modular to najbardziej konfigurowalny smartwatch jaki widzieliście 17

TAG Heuer Connected Modular ma średnicę 45 mm, a sam ekran AMOLED – 1,39 cala. Procesor napędzający smartwatch to Intel Atom Z34xx. Dodatkowo ma on 512 RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Ciekawe, jak wypada w nim kwestia oszczędności energii – bateria ma pojemność 410 mAh, co ma zapewnić działanie przez 25h.

Zegarek jest wodoodporny (do 50m), dzięki czemu można w nim pływać, i pokrywa go 2,5-milimetrowe szkiełko szafirowe, więc rysy także mu nie straszne. Oprócz tego smartwatch ma wbudowany GPS i działa na Androidzie Wear 2.0.

 

żródło: TAG Heuer przez GSMarena