Tablety zdominują rynek urządzeń dotykowych już w przyszłym roku

Lubimy wszystkie analizy, według których tablety internetowe zyskają na popularności. Prognozy na nadchodzący (już za trzy dni!) 2012 rok kształtują się bardzo optymistycznie, co niezmiernie nas cieszy. Jedną z nich przedstawił serwis Digitimes, który uważa, że tablety zdominują rynek urządzeń z ekranami dotykowymi już za rok.

Szacuje się, że w 2012 roku sprzedanych zostanie 100 milionów tabletów internetowych, co w porównaniu do 60 milionów w 2011 daje ogromny wzrost wynoszący 60%. Duży wkład w ten sukces będą miały niedawno zaprezentowane nowe systemy operacyjne Android Ice Cream Sandwich oraz Windows 8, którego premiera ma mieć miejsce rzekomo w drugiej połowie 2012 roku. Zainteresowani nimi są najwięksi producenci: Asus, Acer, HTC, Motorola, Amazon oraz Samsung. Nie należy zapominać również o Apple, którego tablet iPad jest aktualnie najlepiej sprzedającym się tego typu urządzeniem na świecie. Jeśli wierzyć plotkom, jego najnowsza, trzecia już, generacja ujrzy światło dzienne pod koniec lutego 2012, czym otworzy nowy sezon premier.

Niepotwierdzone informacje podpowiadają również, że nad nowymi tabletami pracują również Research In Motion (BlackBerry Playbook) oraz Hewlett-Packard (TouchPad), którym jak do tej pory nie udało się zdobyć nawet ułamka popularności konkurencji.

Według Digitimes, tablety zdominują rynek urządzeń dotykowych. Czy oznacza to również, że przegonią smartfony? To skrajnie optymistyczne założenie wydaje się nie mieć aktualnie podstaw, lecz kto wie, co kryje przyszłość.

via Notebook Check