Tablety z Intel Clover Trail W i Windows 8 pod koniec 2012 roku

tablet intel

Intelowi bardzo zależało, by zdążyć z premierą swoich najnowszych procesorów Intel Atom przed końcem roku. Udało się! Układy Cedar Trail (32-nanometrowy proces technologiczny) trafiły do netbooków i dały nam wolną drogą do spekulacji, co też gigant z Santa Clara planuje na rok 2012.

Tablety oparte o układ Oak Trail, będące konkurencją między innymi dla urządzeń bazujących na Tegrze 2, nie zdobyły uznania czy większej popularności, głównie z powodu problemów z ciepłem i krótkim czasem pracy na baterii. Nic zatem dziwnego, że tak znana i zasłużona dla branży firma, chce na rynku urządzeń mobilnych znaczyć zdecydowanie więcej.

Pomóc mu w tym może układ Medfield, który zagości na naszych smartfonach i tabletach w pierwszej połowie przyszłego roku. Jak zapewne wiecie, na drugą połowę 2012 zapowiadana jest premiera Windowsa 8 i wraz z nią do sprzedaży trafią także (przynajmniej takie są plany) urządzenia bazujące na procesorach Clover Trail W, mających zastąpić układ Medfield.

Wygląda więc na to, że sukces Intela w dużej mierze może zależeć od sukcesu (bądź klapy, w którą mocno wątpimy) najnowszego dzieła Microsoftu.

Najwyższa pora, by Intel dostał porządny kawałek tabletowego ciastka, a nie okruszki, które mu obecnie przypadają. Myślę, że wszyscy na tym skorzystamy – o ile oczywiście urządzenia te będą spełniać podstawowe założenia mobilności, czyli będą oferowały długą pracę na baterii.

źródło