android

Tablety z Honeycomb stanowią ledwie 3,3% urządzeń z Androidem

system android

Jak co miesiąc, także i tym razem na stronie developer.android.com opublikowane zostało zestawienie przedstawiające procentowy udział poszczególnych wersji googlowskiego systemu operacyjnego w rynku urządzeń pracujących w oparciu o Androida. I choć nie mamy w zwyczaju przyglądać im się co miesiąc, tak dziś postanowiłam to zrobić. Okazuje się bowiem, że z miesiąca na miesiąc statystyki te są coraz ciekawsze.

W zeszłym zestawieniu na pierwszą pozycję wskoczył Android 2.3 Gingerbread, a w tym na popularności sporo zyskał interesujący nas Android Honeycomb (ze wszystkich wersjach 3.0-3.2). Tabletowy „plaster miodu” zainstalowany jest na 3,3% urządzeń z Androidem. Jest to ostatni dzwonek na przyjrzenie się zestawieniu Google pod kątem tabletów, bowiem już w styczniowych statystykach znajdzie się sprzęt z Androidem Ice Cream Sandwich, a ten przecież będzie działał zarówno na smartfonach, jak i tabletach.

Podział Androida Honeycomb na poszczególne wersje w świeżym zestawieniu przedstawia się następująco:
– 3.0: 0,1%,
– 3.1: 1,5%,
– 3.2: 1,7%.

W poniższej tabelce przygotowanej przez AndroidOS.in możecie zobaczyć zmianę popularności poszczególnych wersji Androida w ostatnim kwartale. Android Honeycomb (3.0-3.2) w ciągu miesiąca zyskał 0,9% udziału w rynku (wcześniej tylko 0,5%).

android

Oczywiście trzeba pamiętać, że tablety ogółem stanowią większy procent urządzeń z Androidem niż wspomniane 3,3%. Nie możemy jednak stwierdzić po powyższych statystykach jak duży, bowiem starsze wersje systemu instalowane są zarówno na smatfonach, jak i na tabletach (zwłaszcza z niższej półki cenowej).

źródło