Tablety z Androidem dostały dedykowanego OneNote'a - Tabletowo.pl

Tablety z Androidem dostały dedykowanego OneNote’a

Dołącz do dyskusji 0

OneNote to jeden ze sztandarowych konsumenckich produktów Microsoftu przeznaczony głównie na urządzenia mobilne. Dotąd, z dedykowanych wersji tabletowych, korzystać mogli jedynie użytkownicy systemów Windows i iOS.

Wraz z kolejną aktualizacją OneNote dla Androida pojawiła się wersja przystosowana do tabletów, a nie tak jak to było dotychczas – rozciągnięty layout smartfonowy. Jeśli miałeś tę aplikację na swojej dachówce, zaktualizuje Ci się ona automatycznie. Jeśli nie, a posiadasz Androida w wersji 4.1 lub wyższej, możesz ściągnąć ją z Google Play Store.

Tabletowo.pl Tablety z Androidem dostały dedykowanego OneNote'a Aktualizacje Android Microsoft

Najważniejsze zmiany? Pierwszą z nich jest mniejszy interfejs z większą liczbą elementów, co pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń ekranu zapewnianą przez tablety. Aplikacja wyglądem mocno nawiązuje do wersji Windowsowej, ale przestrzega wytycznych projektowych dla deweloperów od Google. Drugą ważną zmianą jest wsparcie dla aktywnych rysików, co na pewno ucieszy posiadaczy urządzeń Samsunga z serii Note. Dodano również wiele opcji formatowania tekstu – punktowanie, listy, checkboxy, zmiana fontów, wielkości czcionki, wyrównanie czy tagi.

Po cichu aktualizacji doczekała się też wersja dla Windows 8.1, którą wzbogacono między innymi o funkcję „podkreślacza” (przy użyciu stylusa zaznaczamy tekst żółtym kolorem), drukowania i możliwość wstawiania plików i PDF-ów. Aktualizowane są też inne wersje, a jest ich łącznie aż dziewięć: OneNote dla Windows, Windows 8, Windows Phone, iOS, OSX, Androida na smartfon i tablet, dla Kindle Fire (tablet i Fire Phone) oraz OneNote Online.

Tabletowo.pl Tablety z Androidem dostały dedykowanego OneNote'a Aktualizacje Android Microsoft

Microsoft mocno pracuje nad ulepszaniem swoich produktów dla najpopularniejszego na świecie systemu mobilnego, czyli Androida. Już wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej premiery najważniejszych produktów z rodziny Office na tę platformę, czyli Worda, Excela i PowerPointa. Ciekawym pozostaje to, że wersja dla dotykowego Windowsa ma pojawić się pół roku później, nie wcześniej niż po premierze nowych okienek.

[button link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.office.onenote&hl=en” size=”large” text_size=”beta” class=”zkazdej” id=”googleplay” newtab=”on”]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona