Tablety Viewsonic ViewPad 7x, 7e oraz 10pro oficjalnie

Reklama

Podczas targów IFA 2011 światło dzienne ujrzały wcześniej zapowiadane tablety Viewsonic ViewPad 7x, 7e oraz 10pro. Pierwszy z nich, ViewPad 7x, to 7-calowe urządzenie wyposażone w pojemnościowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 1GHz, 8GB pamięci wewnętrznej, GPS, wyjście HDMI, wytrzymałą obudowę oraz system Android Honeycomb z nakładką graficzną ViewScene 3D. Tablet pojawi się na rynku we wrześniu w cenie 349€.

ViewSonic ViewPad 7e to tablet, którego 7-calowy ekran ma proporcje 4:3, a oprogramowanie wzbogacono o dedykowaną aplikację Amazon Kindle. Dokładna specyfikacja nie jest znana, wiadomo jednak, że obejmuje łączność bezprzewodową, Bluetooth oraz wyjście HDMI. ViewSonic ViewPad 7e pojawi się na rynku pod koniec roku i będzie kosztował 169€.

Reklama

Ostatni z zaprezentowanych tabletów, ViewSonic ViewPad 10pro, to urządzenie oferujące dwa systemy operacyjne (Android 2.3 Gingerbread oraz Windows 7 Professional), pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 10 cali oraz cenę 499€ za wersję tylko-WiFi, która zadebiutuje na rynku 5 września bieżącego roku.

W ciągu kilku najbliższych dni postaramy się dotrzeć na stoisko firmy ViewSonic na targach IFA i krótko przetestować każdy z wyżej wymienionych tabletów.

via SlashGear