Tablety Samsunga z linii Galaxy Tab S2 doczekają się wkrótce odświeżenia czy może następców?

Samsung wypuścił na rynek Galaxy Tab S2 8.0Galaxy Tab S2 9.7 na początku drugiej połowy 2015 roku. Obaj przedstawiciele drugiej generacji jego high-endowej linii tabletów mogą wkrótce doczekać się a) odświeżenia lub b) następców. Na razie jednak nie wiadomo, z którym z wymienionych scenariuszy mamy do czynienia.

W bazie Zauby, rejestrującej przesyłki do i z Indii, pojawiły się dwa nowe urządzenia Samsunga, oznaczone nazwami kodowymi SM-T719 i SM-T813 o wartości – odpowiednio – około 830 i 1035 złotych (po przeliczeniu, bez podatku). Pierwsze z nich zostało wyposażone w 8-calowy wyświetlacz, zaś drugie w 9,7-calowy. Z pewnością należą one do serii Galaxy Tab S – dla porównania Galaxy Tab S2 8.0 nosi oznaczenie kodowe SM-T710/SM-T715 (wersja Wi-Fi/LTE), natomiast Galaxy Tab S2 9.7 SM-T810/SM-T815 (wariant Wi-Fi/LTE).

Pytaniem pozostaje, czy mamy tu do czynienia z odświeżeniem dostępnych obecnie na rynku modeli, czy są to przedstawiciele trzeciej już generacji Galaxy Tab S. Niestety na razie trudno to stwierdzić z całą pewnością. Z pomocą przyjdą kolejne przecieki oraz (niezastąpiona, choć czasem omylna) TENAA, do której, prędzej lub później, powinny trafić oba urządzenia.

W związku z powyższym ciężko też przewidzieć, jakie zmiany się szykują. Serwis źródłowy dywaguje, że Samsung może zdecydować się m.in. na zmianę procesora (z Exynosa 5433 na Exynosa 7420), zwiększenie pamięci operacyjnej (z 3 do 4 GB) oraz pojemności akumulatora. Co z tego okaże się prawdą? Dowiemy się (miejmy nadzieję) w najbliższej przyszłości.

Źródło: Tablety