Tablety Samsunga, Toshiby, Asusa i Acera z Tegra 2 już niebawem?

Tegra 2 jest jednym z najczęściej spotykanych układów w tabletach internetowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej producentów jest zainteresowanych tworzeniem swoich urządzeń z tymi właśnie komponentami firmy nVidia. Wśród nich jest przede wszystkim Samsung, Toshiba, Asus i Acer.

O ile jednak informacja odnośnie urządzeń z Tegra 2 trzech ostatnich wymienionych przeze mnie producentów nie jest żadnym zaskoczeniem, tak obecność na tej liście Samsunga – już tak. Dotychczas firma ta skupiała się głównie na produkcji sprzętu z własnym układem – Hummingbird.

Obecnie wnętrze Samsunga Galaxy Tab to chip Hummingbird o częstotliwości taktowania 1GHz z jednordzeniowym procesorem ARM Cortex-A8 i PowerVR SGX 540 GPU. Tegra 2 oferuje znacznie lepsze parametry. Składa się z dwurdzeniowego procesora ARM Cortex-A9 (po 1GHz na rdzeń), dzięki czemu uzyskuje znacznie większą wydajność niż Hummingbird.

I to właśnie przede wszystkim ta wydajność, obsługa Flash i niski pobór energii w stosunku do innych układów, to najważniejsze zalety Tegra 2. To dzięki nim już niebawem możemy mieć do czynienia z interesującymi tabletami internetowymi wielu producentów.

Według zagranicznych źródeł, podczas CES 2011 mamy zobaczyć aż trzydzieści nowych tabletów internetowych, bazujących na Tegra 2. Targi Consumer Electronics Show będą miały miejsce w dniach 6-9 stycznia 2011 roku w Las Vegas.

źródło, źródło, źródło