samsung galaxy tab 2 10.1 galaxy tab 2 7.0

Tablety Samsunga – Galaxy Tab 2 10.1 i Galaxy Tab 2 7.0 – oficjalnie w Polsce

Jeśli kiedykolwiek mieliście wątpliwości czy jesteśmy z tabletowymi newsami na bieżąco (choć nie powinniście mieć ;)), macie tu przykład tego, że zdarza nam się czasem nawet uprzedzać fakty. W niedzielę informowałam o tym, że najnowsze tablety Samsunga po cichu pojawiły się w ofertach pierwszych sklepów internetowych. Dziś polski oddział producenta wystosował odpowiednią informację prasową, która potwierdziła ten fakt. I tak, modele: Samsung Galaxy Tab 2 10.1 i Samsung Galaxy Tab 2 7.0 są już oficjalnie dostępne w sprzedaży w Polsce.

Sugerowana cena detaliczna mniejszego z modeli to 1399 złotych, natomiast większego – 1899 złotych. Koszt ten dotyczy tabletów z 3G i, odpowiednio, 8GB i 16GB pamięci wewnętrznej. Dla przypomnienia, w Euro można kupić Galaxy Tab 2 7.0 za 999 złotych – ale bez 3G.

Więcej informacji dotyczących obu tabletów Samsunga dowiecie się z informacji prasowej, którą załączyłam poniżej.

samsung galaxy tab 2 10.1 galaxy tab 2 7.0

Informacja prasowa:

Po debiucie nowego Samsunga Galaxy SIII na rynek wchodzą kolejne edycje tabletów z serii Galaxy TAB 2 są to dwa produkty o przekątnej ekranu 7.0” i 10.1”. Nowe urządzenia są wyposażone w dwurdzeniowe procesory o szybkości pracy 1 GHz i system operacyjny Google Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Sugerowana cena detaliczna mniejszego modelu to 1399 zł, a wersji 10,1” to 1899 zł.

Nowe tablety z system Google Android 4.0

Nowa seria tabletów – Galaxy Tab 2 jako została wyposażona w najnowszą wersję systemu operacyjnego Google Android 4.0. Zmodernizowany system umożliwia jeszcze łatwiejszą obsługę i dostęp do szeregu nowych funkcji – tj. całkowicie przeprojektowanej galerii aplikacji, która ułatwia udostępnianie treści. Oprócz znacznie wyższej wydajności i krótszego czasu reakcji nowy system zapewnia obsługę łączności HSPA+ (odbieranie do 21 Mb/s, wysyłanie do 5.76 Mb/s) lub WiFi.

System Android 4.0 zawiera wybór wbudowanych aplikacji Google, które umożliwiają użytkownikom szybkie uruchamianie często używanych witryn i aplikacji. Jednocześnie innowacyjna funkcja Face Unlock odblokowuje tablet z wykorzystaniem oprogramowania do rozpoznawania twarzy.

Mniejszy brat – 7”

Galaxy Tab 2 7.0 został wyposażony w wyświetlacz o rozdzielczości 600×1024 pikseli. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci użytkownika z możliwością powiększenia kartami pamięci microSD. Kompaktowe rozmiary urządzenia pozwalają na wykonywanie połączeń głosowych. Tablet został również wyposażony w dwie kamery – główną o rozdzielczości 3 Mpix z nagrywaniem HD i drugą przednią do wideorozmów. O długi czas pracy urządzenia dba bateria Li-ion o pojemności 4000mAh.

Większy wyświetlacz i pojemniejsza bateria – 10.1”

Większy brat Galaxy Tab 2 z 10.1” wyświetlaczem o rozdzielczości 1280×800 pikseli, również został wyposażony w dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci użytkownika. Tak jak w przypadku tabletu z 7” wyświetlaczem, tak i tego pamięć można rozbudować o kartę microSD o pojemności do 32 GB. O 3 cale większy wyświetlacz pochłania znacznie więcej energii, aby jednak jak najbardziej wydłużyć jego pracę Samsung zastosował w nim baterię Li-ion o pojemności 7000mAh. Urządzenie zostało także wyposażone w wysokiej jakości przednie głośniki stereo, pozwalające się cieszyć doskonałym dźwiękiem podczas oglądanie filmów Full HD DivX lub w grach dostępnych w sklepie Samsung Apps lub Google Play.

Oba tablety zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. Dzięki Samsung Hub użytkownik ma łatwy dostęp do multimedialnych treści. Samsung Music Hub to kompletne rozwiązanie sklepu muzycznego z dostępem do ponad 17 mln utworów. Ponadto Readers Hub zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 2,3 mln e-booków, 3500 magazynów i ponad 2000 gazet w 51 językach, a Game Hub oferuje najnowsze i najlepsze gry dedykowane dla tych urządzeń.

Kolejną multimedialną funkcją tabletu GALAXY Tab 2 jest Samsung AllShare Play, nowa usługa udostępniania treści po raz pierwszy zaimplementowana we flagowym smartfonie Samsung Galaxy S III. AllShare Play pozwala użytkownikom odtwarzać na tablecie treść multimedialną z komputerów PC, innych urządzeń firmy Samsung, za pośrednictwem WiFi lub gdziekolwiek jesteś poprzez sieć 3G. Użytkownicy mogą również łatwo przenosić treść do innych urządzeń lub bezpośrednio do serwisów internetowych, grupowo pracować na wybranych treściach lub mieć pełen dostęp do plików i dysków sieciowych dostępnych na komputerze PC.

Tablety mogą również służyć jako urządzenia do wideopołączeń i wideokonferencji, co przydaje się podczas pracy biurowej. Funkcje B2B są wspomagane poprzez rozbudowany klient poczty ActiveSync, klient VPN, szyfrowanie danych i zdalne zarządzanie urządzeniem SamsungDive.com.

źródło