Tablety Pentagram: Tab 7.0 i Tab 8.0 zmierzają do sklepów

tablet pentagram tab 7.0

Plan zakładał, że miały zadebiutować na polskim rynku w kwietniu, ale z racji niewielkiego opóźnienia musieliśmy na nie poczekać do maja. Mowa o tabletach Pentagram: Tab 7.0 i Tab 8.0, pracujących w oparciu o Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Oba modele wyróżniają się obecnością 1GB RAM i 8GB pamięci wewnętrznej. Warto się przyjrzeć ich parametrom technicznym, bowiem już wkrótce mają trafić na półki sklepowe.

Bez wątpienia bardziej interesującym modelem jest Pentagram Tab 8.0 (fot. poniżej), a to za sprawą wyświetlacza o dość nietypowej przekątnej – 8″ (1024 x 768 pikseli), drugi, Pentagram Tab 7.0 (fot. powyżej), nie wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji: 7″ – 800 x 480 pikseli.

Oba urządzenia zaoferują użytkownikom jednordzeniowy procesor Allwinner A10 o taktowaniu 1,2GHz z Mali-400, kamerkę QVGA, slot kart microSD, wyjście HDMI, port miniUSB oraz dostęp do Google Play.

Nadchodzące tablety Pentagram zapowiadają się ciekawie – moje zainteresowanie wzbudził przede wszystkim model z ekranem 8″. Z informacji wyczytanych na forum Pentagram wiemy, że tablety rozsyłane są do dystrybucji, więc już niebawem powinny się pojawić w sprzedaży. Oficjalne ceny obu modeli nie zostały na razie ujawnione, jednak w sieci można znaleźć pierwsze sklepy internetowe oferujące wspomniane modele. I tak, Tab 7.0 najprawdopodobniej będzie kosztował 599 złotych, a Tab 8.0899 złotych. Czekamy jednak na potwierdzenie tych informacji.

tablet pentagram tab 8.0