Tablety HP: Topaz i Opal – więcej szczegółów

Co trzeba zrobić po przegranym meczu? Odstresować się pisząc dla Was newsa! Ledwie przedwczoraj informowałam na temat pojawienia się pierwszych szczegółów na temat tabletów HP, a już dzisiaj mamy kolejne nieoficjalne wiadomości odnośnie ich specyfikacji. W dalszym ciągu jest podtrzymywane, że niebawem ujrzymy minimum dwa tablety: 9-calowy Topaz i 7-calowy Opal. Co nowego wiemy na ich temat?

HP Topaz (na fot. powyżej) ma mieć wymiary 241 x 190 x 13 mm (prawie identyczne jak iPad – 242,8 x 189,7 x 13,4 mm), a jego ekran o przekątnej 9-cali ma mieć nieznaną rozdzielczość (ale prawdopodobnie 1024 x 768 pikseli). Urządzenie ma się pojawić w sprzedaży w okolicy czerwca (dlaczego dopiero w czerwcu, skoro premiera ma mieć miejsce na początku lutego?).

Z kolei drugi z tabletów, HP Opal, ma mieć wymiary 180 x 144 x 13 mm (prawie jak Samsung Galaxy Tab – 190 x 120 x 12 mm). Jego ekran o przekątnej 7-cali ma mieć rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Urządzenie ma się pojawić w sklepach we wrześniu.

Oba tablety mają być wyposażone w procesory o częstotliwości taktowania 1,2 GHz oraz pracować pod kontrolą systemu WebOS. Z ciekawszych możliwości obu modeli należy wymienić chociażby obsługę Flash, multitasking (wielozadaniowość, dzięki której jednocześnie można korzystać z kilku programów), HP Beats Audio czy Tap-to-Share – funkcję bezprzewodowej wymiany danych i multimediów. Na uwagę zasługuje także Touchstone, dzięki któremu będzie można ładować sprzęt indukcyjnie.

Warto także wspomnieć, że jeden z modeli może się nazywać TouchPad. Jakiś czas temu do urzędu trafił wniosek o przyznanie HP patentu na tą właśnie nazwę, która miałaby być zarezerwowana dla tabletu. To może jeden będzie HP TouchPad a drugi HP PalmPad? Kto wie…

I kolejny raz muszę przypomnieć, że premiera tabletów HP odbędzie się 9 lutego podczas konferencji producenta. Miejmy nadzieję, że firma zrobi nam miłą niespodziankę, dzięki czemu będziemy mieli do czynienia z ciekawymi urządzeniami.

A na koniec pytanie zupełnie odbiegające od tematu: jak Wam się podobał mecz Polaków (bo mam nadzieję, że wśród Was są entuzjaści piłki ręcznej)? Od początku wyglądali jakby byli nieco zagubieni… Ale w końcówce popis dobrej gry dał Szmal :)

źródło, źródło