Tablety Galaxy Tab S z 2014 roku jednak dostaną aktualizację do Androida Marshmallow 19

Tablety Galaxy Tab S z 2014 roku jednak dostaną aktualizację do Androida Marshmallow

Wokół aktualizacji pierwszej generacji tabletów z serii Galaxy Tab S zrobiło się niemałe zamieszanie. Najpierw dostaliśmy cynk, że użytkownicy mogą jej się spodziewać w najbliższej przyszłości. Wczoraj jednak świat obiegła informacja, że holenderski oddział Samsunga temu zaprzeczył. Teraz okazuje się, że Android Marshmallow trafi na te urządzenia.

W artykule, informującym, że Galaxy Tab S pierwszej generacji nie otrzymają aktualizacji do nowszej wersji systemu umieściłem aktualizację, ponieważ grecki oddział Samsunga potwierdził, że oba tablety mogą się spodziewać update’u do Androida Marshmallow.

Teraz jednak otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że tak się stanie. Ekipa serwisu źródłowego znalazła na stronie Samsunga instrukcję obsługi dla Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5 z zaznaczeniem, że dotyczy ona urządzeń, pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android Marshmallow.

Samsung Galaxy Tab S Android 6.0.1 Marshmallow

Jest to ostateczne potwierdzenie, że obaj przedstawiciele pierwszej generacji tabletów z serii Galaxy Tab S otrzymają aktualizację do Androida Marshmallow. Szkoda tylko, że przez niedoinformowaną osobę, która obsługuje profil Facebookowy holenderskiego oddziału producenta, użytkownicy tych sprzętów stracili niemało nerwów.

Źródło: Samsung przez SamMobile