Tabletu Nokii z Windows 8 RT nie będzie, ale mamy zdjęcia prototypu

A jednak! Nokia rzeczywiście zainteresowana jest wkroczeniem na rynek tabletów internetowych. Potwierdzają to zdjęcia jednego z prototypów pracującej pod kontrolą systemu Windows 8 RT „dachówki”. Niestety, z najnowszych informacji wynika, że projekt został anulowany… tylko po to, by powstać jak feniks z popiołów.

Przedstawiony na opublikowanych przez serwis Windows Phone Central zdjęciach tablet charakteryzuje się standardowym, nierzucającym się w oczy wzornictwem, na które składają się ostro zakończone krawędzie nawiązujące do interfejsu Modern UI oraz 10,1- lub 10,6-calowy ekran dotykowy. Tylny panel pokryto gumopodobnym materiałem zapewniającym stabilny chwyt. Fotografie zostały uzupełnione przez specyfikację: pod maską prototypu kryje się czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 taktowany zegarem 1,3 GHz, 2GB RAM, wyjście HDMI, pojedynczy port USB oraz czytnik kart SIM sugerujący obecność modemu sieci komórkowej 3G lub LTE. Jak widzicie, konfiguracja nie należy do najnowocześniejszych. Przestarzały procesor najprawdopodobniej był jednym z powodów, dla których prototyp został odrzucony. Pozostałe dotyczyły słabych wyników sprzedaży sprzętu z Windows 8 RT. Skoro tak, Nokia musi pracować nad czymś innym…

Tajemniczym projektem najprawdopodobniej jest konkurent dla tabletu Microsoft Surface Pro. Na tę chwilę wiemy bardzo niewiele: urządzenie będzie wyposażone w jeden z ostatnio wydanych układów Intela (czyżby Bay Trail?) i pracowało w oparciu o system operacyjny Windows 8. Jeśli wierzyć plotkom, więcej na jego temat dowiemy się już niebawem. Mówi się, że 11 lipca na konferencji prasowej w Nowym Jorku światło dzienne ujrzą dwa tablety i trzy telefony z dużymi, ponadpięciocalowymi ekranami.

via WPC