Tabletowo u… Marcina Łukiańczyka

Często korzystając z tabletu zastanawiamy się, jakich aplikacji nam jeszcze brakuje, by produktywniej funkcjonować. Oto, z jakich tabletów korzystają oraz jakie 5 aplikacji jest dla nich najważniejsze, postanowiliśmy spytać niektóre osoby. Dziś – w kolejnej odsłonie naszego nowego cyklu „Tabletowo u…„, rozmawiamy z Marcinem Łukiańczykiem.

Powiedz naszym czytelnikom kilka słów o sobie. :)

Reklama

Cześć nazywam się Marcin Łukiańczyk i jestem gadżeciarzem. :)
Od prawie 12 lat siedzę w branży e-commerce, a od 2 lat prowadzę największą i najbardziej zaawansowaną w Polsce porównywarkę cen e-booków.

Jaki tablet obecnie posiadasz?

Aktualnie głównie korzystam z iPada Air oraz jako zapasowego – iPada mini, który kiedyś kupiłem, aby zobaczyć, jak to jest korzystać z takiego mniejszego sprzętu. Po kilku miesiącach okazało się, że jednak większy tablet spełnia swoje zadania lepiej niż taki mały.

Czy to Twój pierwszy tablet? Jak wyglądały Twoje tabletowe zakupy – kiedy i w jaki sposób tablety wchodziły w Twoje posiadanie?

W świecie z tabletami jestem od 2011 roku, jeśli dobrze kojarzę. Moim pierwszym tabletem był Archos 101 – wówczas wydawało mi się, że jest to jeden z najlepszych sprzętów dostępnych na rynku opartych o system Android. Uważałem, że żaden normalny człowiek nie zapłaci dwa razy więcej za tablet i nie będzie chciał kupić iPada. :)
Tablet wtedy miał mi służyć do pracy oraz czytania e-booków – okazało się, że był to totalny niewypał: słaby wyświetlacz, słaba reakcja na dotyk i wiele innych mankamentów.
Wydawało mi się wtedy, że tablet nie jest dla mnie, skończył on jako zabawka dla moich maluchów.
Zmieniłem zdanie, gdy w moje ręce kilka miesięcy później wpadł przypadkiem iPad ;) Nagle zmieniłem podejście do tabletu i okazało się, że jednak to urządzenie spełnia moje oczekiwania, mogę korzystać z niego jako notatnika na spotkaniach, czytać e-booki i nawet czasami pograć. Cele biznesowe, które dodatkowo przed nim postawiłem, również zostały spełnione.
Mniej więcej od 2012 roku cały czas korzystam z Apple, jeśli chodzi o urządzenia i tablety. Staram się raz na jakiś czas wymienić mój tablet na nowszy, jeśli widzę taką potrzebę – w innym przypadku „męczę” się ze starym.

Jakie pięć często używanych przez Ciebie aplikacji możesz polecić czytelnikom i dlaczego?

  • Najważniejszą aplikacją do mojej pracy i organizowania czasu pracy to OmniFocus, bez tego programu jestem jak bez ręki, :) mam go na wszystkich swoich urządzenia. Pomaga mi organizować mój czas pracy i nadzorować zadania, które mam wykonać.
  • TweetBot – lubię sobie poćwierkać i uważam, że program jest bardzo wygodny i świetnie spełnia swoje zadania, szczególnie jeśli chodzi o synchronizację tego, co już zostało przeczytane na innych urządzeniach.
  • Pocket – wszystko, co znajdę w sieci, wrzucam do Pocketa, aby potem przeczytać to na iPadzie, gdzie mogę zarchiwizować, bądź przenieść do Evernote na później, jako element potrzebny w mojej pracy.
  • iBooks – pierwszy program do czytania e-booków, dla mnie najwygodniejszy do ogarniania moich e-booków, robienia notatek i oznaczania ciekawych fragmentów. Idealnie uzupełnia się we współpracy z iPhonem i sprzętem stacjonarnym. Robię notatkę/oznaczenie na iPadzie i mam dostęp do tego wszędzie.
  • Mailbox – jedyny program pocztowy, który najdłużej u mnie wytrzymuje na urządzeniach przenośnych. Najważniejsza funkcja w nim to przerzucenie e-maila na później, tak aby oczyścić swoją skrzynkę z e-maili, które w tej chwili nie powinny zawracać mi głowy.

[hr style=”striped”]

Kolejne odcinki pojawiać się będą co tydzień, w poniedziałek. Wy też możecie podesłać swoje 5 najważniejszych aplikacji – jeśli ciekawie uargumentujecie ich wybór, być może opublikujemy Wasz punkt widzenia. ;)