Tabletofon od producenta laptopów – Lenovo A850 z 5,5-calowym ekranem

Firmę Lenovo z pewnością każdy bardzo dobrze kojarzy z produkcji laptopów, jednak to, że zaczął produkować smartfony, jest wciąż ciekawostką. Z czasem może się to zmienić, ponieważ jak donoszą chińskie portale, Lenovo ma zamiar zaprezentować nowy, względnie tani tabletofon Lenovo A850.

Według wyciekłych informacji Lenovo A850 posiadać będzie 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 960 x 540 pikseli (zrezygnowano z wyższych rozdzielczości, aby móc zredukować koszty produkcji), sercem urządzenia będzie dobrze znany układ firmy NVIDIA – Tegra 3, taktowana zegarem 1,3 GHz. Ilość pamięci operacyjnej również wydaje się wystarczająca, aby urządzenie działało wystarczająco płynnie, ponieważ jest to 1 GB RAM. Za uwiecznianie wszystkich interesujących nas chwil odpowiadać będzie aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Całość działa oczywiście pod kontrolą Androida – w tym przypadku jest to wersja 4.2.2 Jelly Bean.

A teraz przejdźmy do najważniejszego, czyli ceny.  Urządzenie zostało wycenione na 1500 juanów, co w przeliczeniu daje około 250 dolarów.

źródło: gizchina.com