Chcesz mieć tablet z Linuksem? Teraz możesz zainstalować Ubuntu 18.04 LTS na swoim Nintendo Switch | Tabletowo.pl

Chcesz mieć tablet z Linuksem? Teraz możesz zainstalować Ubuntu 18.04 LTS na swoim Nintendo Switch

Dołącz do dyskusji 0

W czwartek wieczorem oficjalnie udostępniono stabilną wersję najnowszego Ubuntu 18.04 LTS. Nowy system można instalować na wielu urządzeniach, nie tylko na komputerach i laptopach. Są tacy, którzy tego OS-a wgrali na… Nintendo Switch.

Już jakiś czas temu Karol informował Was o tym, że Nintendo Switch zostało złamane i zainstalowano na nim Linuksa. Grupa odpowiedzialna za to wykorzystała odnalezione luki w procesorze Nvidia Tegra. To „obejście” można również wykorzystać do zainstalowania najnowszego systemu od Canonical, Ubuntu 18.04 LTS.

Jeśli masz Nintendo Switch, to możesz, samodzielnie w domu, zamienić tę konsolę w tablet z Ubuntu 18.04. Autor modyfikacji powiadamia jednak, że wiele elementów nie działa, na przykład Bluetooth czy Wi-Fi. Warto jednak dodać, że autor ciągle pracuje nad tym systemem i już może pochwalić się działającymi przyciskami głośności oraz czujnikiem światła. To oznacza, że w przyszłości OS będzie mógł całkiem dobrze nadawać się do użytku codziennego.

Ubuntu 18.04 LTS

Najnowsze Ubuntu mam i ja. Przesiadłem się z Peppermint 8 (z DE Unity 7) oraz Windowsa 10. Już podczas bootowania systemu ucieszyła mnie możliwość instalacji minimalnej, czyli w trybie, w którym na start dostajemy tylko najważniejsze narzędzia, na przykład przeglądarkę internetową czy kalkulator. System sam w sobie działa naprawdę szybko, jednak przesiadka na GNOME jest dla mnie bardzo trudna i jakoś nie mogę się polubić z tym środowiskiem.

Pulpit w Ubuntu 18.04

A Wy już macie najnowsze Ubuntu? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona