Tablet UT One z Ubuntu Touch już w grudniu? | Tabletowo.pl

Tablet UT One z Ubuntu Touch już w grudniu?

Dołącz do dyskusji 0

Przeważnie, gdy piszemy o nowych tabletach, to pracują one pod kontrolą Androida lub Windowsa, czasem iOS. Jednak są też inne systemy, które dla wielu mogą okazać się ciekawą alternatywą, jak chociażby Ubuntu Touch. Według najnowszych informacji 10,1-calowa dachówka z tym systemem pojawi się na rynku już w grudniu tego roku. Co jeszcze znajdziemy w UT One?

UT One, bo tak nazywa się ten tablet to, jak już napisałem, 10,1-calowe urządzenie, które na ekranie IPS wyświetla obraz o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jego sercem będzie procesor Intel Atom Z3735D oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Znajdziemy w nim również 16 GB pamięci wbudowanej, slot na karty MicroSD, dwa aparaty mające po 2-megapiksele, WiFi, głośniki stereo oraz baterię o pojemności 7900 mAh.

Za stworzenie tego urządzenia odpowiedzialne są dwie firmy, Demski Group oraz Mastermind Hardware and Logistics. Nie jest, niestety, znana jeszcze jego cena oraz to gdzie najpierw będzie dostępny. Wszystko powinno wyjaśnić się w grudniu, kiedy to ma zostać zaprezentowany.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona