Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach - Tabletowo.pl

Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach Nowości Plotki / Przecieki

Wiele osób uważa, że najlepszym systemem dla tabletów internetowych jest Ubuntu. Jeśli i Ty jesteś wśród wspomnianej grupy ludzi, na pewno ucieszy Cię wiadomość o modelu Tenq P07, którego nieukończoną wersję przyłapała redakcja gizchina.com.

Jest to urządzenie pracujące pod kontrolą Ubuntu, a dokładniej netbookowej wersji systemu – Ubuntu Netbook Edition 10.10 o nazwie kodowej „Maverick Meerkat”.

Sercem tabletu jest procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,6GHz, mający do dyspozycji 2GB pamięci RAM oraz 32GB SSD. Model ten został wyposażony w 10-calowy wyświetlacz dotykowy z multitouch. Pozostałe parametry techniczne urządzenia nie są znane, gdyż jest to dopiero prototypowy model.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy będzie miała miejsce oficjalna prezentacja Tenq P07 oraz kiedy pojawi się w sprzedaży. Nie jest również jasne czy trafi na półki sklepowe w Europie.

Tabletowo.pl Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach Nowości Plotki / Przecieki   Tabletowo.pl Tablet Tenq P07 z Ubuntu przyłapany na zdjęciach Nowości Plotki / Przecieki

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona