Tablet Tainell. Windows 7 i multitouch to podstawa

Tablet Tainell

Chińscy producenci tabletów internetowych skupili się ostatnio przede wszystkim na tworzeniu urządzeń opartych o Androida. Może nie jest to zaskakujące, bo jest to jedna z najciekawszych i najbardziej interesujących platform na rynku, ale zazwyczaj było tak, że Chińczycy (raczej nieświadomie) produkowali podobną ilość sprzętu z różnymi systemami.

Firma Tainell postanowiła dołączyć do grupy producentów wprowadzających do sprzedaży tablety z Windows 7 na pokładzie. Urządzenie, co raczej nie powinno zaskakiwać, ma 14 milimetrów grubości, czyli dokładnie tyle samo, co Apple iPad.

Tablet został wyposażony w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 10-cali z obsługą multitouch, WiFi oraz baterię oferującą wyjątkowo długi czas pracy. Według producenta, na urządzeniu będzie można nieprzerwanie oglądać wideo przez około 10 godzin.

Więcej szczegółów odnośnie specyfikacji tabletu niestety nie mamy. Obecnie nie wiadomo także kiedy pojawi się w sprzedaży ani jaka będzie jego cena. Jednak nie spodziewajmy się, że kiedykolwiek trafi na polskie półki sklepowe.

Źródło