Tablet Sony z Androidem Honeycomb pod koniec lata - potwierdzone! | Tabletowo.pl

Tablet Sony z Androidem Honeycomb pod koniec lata – potwierdzone!

Dołącz do dyskusji 0

Każdy z producentów chce mieć w swoim portfolio przynajmniej jeden tablet internetowy, który będzie w stanie zainteresować potencjalnych klientów zarówno swoimi parametrami technicznymi, możliwościami, jak i designem. Tak też jest w przypadku Sony. Początkowo, gdy pojawiły się pierwsze spekulacje na temat tabletów Sony przedstawiciele firmy zaprzeczali, jakoby trwały prace nad tego typu urządzeniem. Dla wszystkich, którzy jednak wierzyli, że Sony szykuje własny tablet, mam doskonałą wiadomość – tablet Sony faktycznie powstanie!

Howard Stringer, głowa producenta, w rozmowie z dziennikarzami gazety Nikkei zdradził dość istotny dla nas szczegół. Powiedział, że tablet Sony pojawi się na rynku amerykańskim pod koniec lata (bieżącego roku oczywiście). Na temat samego urządzenia nie wiadomo zupełnie nic poza tym, że będzie pracował w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb.

Te informacje, oficjalne informacje!, dają nadzieję na pojawienie się na rynku bardzo ciekawego tabletu, który stanie do boju z najciekawszymi obecnie modelami, jak iPad 2, Motorola Xoom czy Samsung Galaxy Tab 10.1. Dlaczego już teraz wydaję taki osąd? Jeśli któraś z poprzednich plotek na jego temat się potwierdzą, będzie po prostu skazany na sukces.

Warto przypomnieć jaki rzekomo ma być tablet Sony (a właściwie dwa). Dotychczas w sieci pojawiły się informacje, że model oznaczony kodową nazwą S1 ma być produktem „PlayStation certified”. Ma działać dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Tegra 2, ma posiadać ekran o przekątnej 9,4″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i ma oferować interesujący design. Co więcej ma oferować wsparcie dla funkcji Bravia Media Remote oraz dostęp do serwisu Qriocity, oferującego muzykę, gry i e-booki.

Drugi z kolei tablet Sony to model S2, który ma być wyposażony w dwa 5.5-calowe wyświetlacze, a kiedy jest zamknięty wyglądem przypomina cylinder. Szczegóły jego specyfikacji nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że pod względem możliwości będzie zbliżony do modelu S1, z Tegrą 2, łącznością Wi-Fi i 3G oraz dwoma kamerami na czele.

Miejmy nadzieję, że już niebawem poznamy więcej szczegółów na temat tabletu(-ów?) Sony. Zapowiada się naprawdę ciekawie! Zwłaszcza, że na początku stycznia jeden z przedstawicieli producenta zapowiedział, że Sony chce być numerem 2 na rynku tabletów internetowych (zaraz za Apple).

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona