Tablet Polaroid TC 970 największą niespodzianką CES 2011

Targi CES 2011 obfitują w mnóstwo premier nowych tabletów internetowych. O części z nich wiedzieliśmy już wcześniej, ale zdecydowanie większa część jest dla nas zaskoczeniem. Tak właśnie jest w przypadku tabletu firmy Polaroid.

Polaroid? Tak, to ta sama firma stworzyła ten tablet, co popularny na całym świecie aparat fotograficzny – Polaroid – umożliwiający wywołanie zdjęcia zaraz po jego zrobieniu. Niestety, model ten nie jest pierwszym na świecie tabletem z funkcjonalnością znaną z aparatów Polaroid – a szkoda…

Specyfikacja tabletu Polaroid zawiera między innymi dotykowy ekran pojemnościowy o przekątnej 9,7-cali, procesor ARM Cortex A8 o częstotliwości taktowania 1GHz, 4GB ROM, aparat o rozdzielczości 2 Mpix oraz baterię o pojemności 6800 mAh. Całość pracuje w oparciu o Androida 2.2.

Ujawnione dane techniczne dają nadzieję, że mamy do czynienia z całkiem ciekawym urządzeniem. Jednak, jak zobaczycie poniżej, sprawia wrażenie, jakby kształtem było mu bliżej do kwadratu niż prostokąta (choć nim niewątpliwie jest, bo ekran ma format 4:3).

Prototyp został nazwany Polaroid TC 970.

źródło