Tablet Pegatron MasterPad. Master (nie) tylko z nazwy?

Tablet Pegatron MasterPad

Do grona producentów tabletów internetowych dołączyła dziś firma Pegatron, prezentując prototyp urządzenia MasterPad. Zapewne wielu z Was po przeczytaniu nazwy modelu zaczęło się zastanawiać czy sprzęt jest „master” wyłącznie z nazwy czy również jeśli chodzi o dane techniczne. Przekonajmy się.

Specyfikacja finalnej wersji MasterPad będzie zawierała między innymi kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix, akcelerometr, 3G, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma ważyć 990 gramów.

Jednak jego najważniejszą częścią, jak zresztą wszystkich tabletów, jest ekran. W tym urządzeniu będzie to dotykowy ekran o przekątnej 11,6-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Producent nie ujawnił czy będzie obsługiwał multitouch. Obiecał jednak, że jego najnowszy sprzęt będzie w stanie odtwarzać wideo w jakości Full HD (1080p) oraz będzie obsługiwało Flash.

Dwa porty USB, czytnik kart pamięci, port mini-HDMI oraz bateria mająca pracować maksymalnie przez pięć godzin, to pozostałe dane ze specyfikacji modelu. Sercem MasterPad działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7, będzie procesor Intel Atom N450 o częstotliwości taktowania 1,66GHz.

Na chwilę obecną nie wiadomo konkretnie kiedy tablet pojawi się oficjalnie na rynku. Producent podał jedynie, że jego premiera będzie miała miejsce w ciągu kilku następnych miesięcy.

Źródło