Tablet Panasonic z serii Toughbook – wytrzymały zawodnik nadchodzi

Reklama

Urządzenia Panasonica pochodzące z serii ToughBook znane są ze swojej niebywałej wytrzymałości. Na rynku jest już dostępny ToughBook U1 pracujący w oparciu o Windows 7. Kwestią czasu było więc dołączenie do niej kolejnego tabletu firmy, co wkrótce nastąpi (choć dopiero w czwartym kwartale roku). Sprzęt ten nie jest najcieńszy i najładniejszy, ale przecież nie o to w nim chodzi. Jego największą zaletą jest odporność, funkcjonalność i niezawodność w warunkach, w których zwykły tablet by sobie nie poradził.

Na temat parametrów technicznych modelu wiadomo na razie niewiele. Na pokładzie tabletu znajdzie się matowy ekran o przekątnej 10,1” i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, zapewniający widoczność w pełnym słońcu, a także GPS, 3G/4G oraz stylus, dla którego została przygotowana specjalna wnęka na tylnym panelu urządzenia. Całość ma pracować w oparciu o Androida, ale nie jest jasne której edycji.

Więcej informacji na temat specyfikacji i konkretów dotyczących wytrzymałości tabletu Panasonica powinniśmy poznać w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Jego rynkowy debitu spodziewany jest dopiero w czwartym kwartale 2011 roku.

Cena tabletu nie została ujawniona, jednak można się spodziewać, że niska nie będzie – wspomniany brat Toughbook U1 kosztuje 2800 dolców.

źródło