Tablet od Vido wygląda jak Lumia | Tabletowo.pl

Tablet od Vido wygląda jak Lumia

Dołącz do dyskusji 0

Od dłuższego czasu mówi się o fali tabletów z Windows 8.1, które cenowo mają nawiązać do najtańszych modeli z Androidem. Chodzi oczywiście o chińskie produkty pochodzące od mniej znanych firm, które… często nie do końca szanują coś takiego jak patenty czy własność intelektualna. Niestety jak na razie budżetowych modeli z okienkami jest jak na lekarstwo, a jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia.

Czy można patentować wygląd? Chińczycy są najwyraźniej przeciwni takiemu rozwiązaniu i otwarcie skopiowali wzornictwo z modeli Lumia do swojego najnowszego tabletu – Vido V11C. Tablet wyposażono w 10,1-calowy ekran IPS 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor Intel Atom Bay Trail Z3740 z HD Graphics, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię 8400 mAh. Co ciekawe, nie zdecydowano się na specyfikację minimalną, czyli 1 GB RAM i 16 GB pamięci. Ciekawe jak wpłynie to na końcową cenę urządzenia, ale raczej nie będzie ona niższa niż 200$.

Do tego otrzymamy moduł WiFi, Bluetooth 4.0, microUSB 2.0, port HDMI, czytnik kart micro SD oraz wyjście audio jack. Tablet waży 580 g i ma 10,5 mm grubości. Co myślicie o tak oczywistym kopiowaniu wzornictwa przez chińskich producentów? Z jednej strony, patentowanie wyglądu wydaje się być przesadą, ale z drugiej – firma która opracowała wygląd pierwotnie musiała opłacić projektantów i artystów, co wpłynęło na zwiększenie końcowej ceny urządzenia.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona