Tablet od Google będzie kosztował jednak 149 dolarów? | Tabletowo.pl

Tablet od Google będzie kosztował jednak 149 dolarów?

Dołącz do dyskusji 0
asus memo me370t

Jakiś czas temu informowaliśmy o Google Nexus Tablet, urządzeniu od internetowego giganta Google, które ma – wedle planów producenta – być produkowane już w kwietniu bieżącego roku, a na rynku ma zadebiutować rzekomo najwcześniej w maju.

W sieci pojawia się ciągle więcej informacji na jego temat, więc na pewno coś jest na rzeczy. Dziś dowiedzieliśmy się odrobinę więcej szczegółów na temat tego sprzętu. Jego produkcją najprawdopodobniej zajmie się firma Asus (żadna nowość), natomiast cena ma nie przekroczyć 149 – 199 dolarów (wcześniej sugerowano przedział cenowy 199 – 249 dolarów), dzięki czemu tablet będzie konkurował o portfele klientów z Kindle Fire od Amazona. Oba urządzenia łączy ta sama długość przekątnej ekranu – 7 cali. Nexus ma pracować pod kontrolą najnowszej wersji Androida (4.0), co wydaje się oczywiste, zważywszy na twórców, firmę Google.

Dodatkowo zmianie ma ulec procesor. Pierwotnie mówiło się, że sercem urządzenia będzie czterordzeniowa Tegra 3, ale zostanie ona najprawdopodobniej zamieniona na jednostkę dwurdzeniową. Nieoficjalnie mówi się, że firma Asus poświęci swój, zbierający bardzo dobre recenzje, tablet pokazany na największych targach elektroniki użytkowej (CES 2012) w Las Vegas – MEMO 370T ($249), na rzecz googlowskiego Nexusa. Ale coraz bardziej – zwłaszcza po powyższych plotkach – skłaniamy się ku myśli, że będzie to całkowicie inne urządzenie.

Aktualnie nawet oficjalna nazwa tabletu pozostaje owiana tajemnicą. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wieści w tej sprawie.

źródło, źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona