Tablet Nokii z Windowsem zadebiutuje 14 maja?

nokia lumia tablet

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z bliskości współpracy Nokii z Microsoftem, która niejako pozwoliła fińskiemu koncernowi w dobrym stylu powrócić na rynek smartfonów, zapoczątkowując serię Lumia. Nic więc dziwnego, że od dawien dawna pojawiają się spekulacje dotyczące tabletu Nokii z najnowszą wersją kafelkowego systemu operacyjnego Microsoftu. Z najnowszych informacji wynika, że takowe urządzenie może zostać zaprezentowane już 14 maja.

Właśnie tego dnia w Londynie będzie miała miejsce konferencja prasowa Nokii, na której zaprezentowane mają zostać nowe smartfony. Wśród nadchodzących nowości najczęściej wymienia się: Nokia Lumia 928 oraz Nokia Catwalk, a także Nokia Lumia EOS (odpowiednik Nokii 808 PureView z Windows Phone). Dziś pojawiły się plotki mówiące o tym, że na wspomnianym evencie możemy poznać również tablet Nokii.

Co ciekawe, w sieci można znaleźć jego prawdopodobne parametry techniczne. Mają zawierać: 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesor o częstotliwości taktowania 1 GHz, 1GB RAM oraz system Windows RT lub Windows 8. Produkt ma ważyć 676 g, a jego wymiary mają wynosić 256,5 x 175,3 x 9,7 mm.

Do 14 maja zostało ledwie kilkanaście dni. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość, by przekonać się czy Nokia rzeczywiście tego dnia przedstawi światu swój pierwszy tablet z Windowsem.

źródło