nokia tablet windows 8

Tablet Nokii bliżej niż nam się wydaje?

nokia tablet windows 8

O tym, że Nokia jest zainteresowana rynkiem tabletów internetowych i bacznie przygląda się poczynaniom pozostałych koncernów – zwłaszcza Microsoftu – już wiemy. O tym, że od dawien dawna w szeregach fińskiego koncernu trwają prace nad tego typu urządzeniem – również. Wciąż jednak głowy Nokii zwodzą nas stwierdzeniami, że Nokii nie śpieszy się do tabletowego debiutu i mydlą nam oczy, że do premiery sprzętu jeszcze długa droga. Może się jednak okazać, że prawda jest zupełnie inna.

W Pakistanie odbyła się oficjalna prezentacja smartfona Nokii z Windows Phone 8 – Nokia Lumia 620. Tam właśnie na grafice reklamowej, obok wspomnianego telefonu, pojawił się tablet z najnowszą wersją systemu operacyjnego Microsoftu, wzornictwem nawiązujący do serii Nokia Lumia.

W dalszym ciągu tajemnica tabletu Nokii nie została wyjaśniona i raczej nie stanie się to zbyt szybko. Jeśli czegokolwiek mamy się dowiedzieć w tym temacie, to najprawdopodobniej na targach MWC 2013 w Barcelonie (25-28. lutego). Tak naprawdę nie wiadomo czy powyżej znajduje się faktyczny przyszły produkt fińskiego koncernu, czy jedynie wizualizacja, mająca obrazować możliwość synchronizowania danych pomiędzy sprzętem z systemem Windows (Windows Phone 8 i Windows 8).

źródło