Tablet Nokia Z500 – pojawia się i znika

Na pewno pamiętacie, jak nie tak dawno na stronie Ovi Store była przez chwilę możliwość wybrania aplikacji na tablet Nokia Z500 (o czym możecie przeczytać tutaj). Były to pierwsze informacje z gatunku tych konkretnych – bo w przypadku Nokii wcześniej nie pojawiało się zbyt wielu plotek, tym bardziej pochodzących prosto od fińskiego producenta.

Ale możliwym jest, że Nokia Z500 zniknie tak szybko, jak się w sieci pojawiła. Według jednej z najciekawszych osobistości w internecie, mających wiedzę na tematy niezaprezentowanych urządzeń mobilnych, Eldara Murtazina, Nokia ma problemy z porozumieniem się z operatorami, którzy mieliby w przyszłości sprzedawać tablet firmy.

O co chodzi? Jak zawsze… o pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że Nokia się strasznie ceni (może „przecenia” to lepsze słowo w tym wypadku?), a sieci komórkowe nie chcą iść producentowi na rękę, bo obawiają się, że nikt nie będzie chciał kupować tego tabletu.

Jeśli natomiast mielibyśmy się zastanawiać na temat specyfikacji tabletu Nokia Z500, to miałaby ona zawierać między innymi 7- lub 9-calowy ekran dotykowy, WiFi oraz system operacyjny MeeGo.

Jak myślicie, uda się Nokii zejść z ceny i dogadać się z operatorami?

źródło