Tablet Nokia Z500 bohaterem Tron: Legacy?

Nokia Z500 mistrzem drugiego planu? Wszystko na to wskazuje. Jeśli oglądaliście Tron: Legacy (mi niestety dotychczas nie było dane) w pewnym momencie jeden z bohaterów wyciąga tablet internetowy. No właśnie. Co to za model? Przyglądaliście się mu? Pewnie była to tylko chwila (nie wiem czy tablet ten pojawiał się w wielu scenach czy tylko w tej jednej) i nawet nie zdążyliście zwrócić na niego uwagi. Jak się jednak okazuje – powinniście. Bardzo możliwe, że jest to długo wyczekiwana Nokia Z500.

Pierwszy raz na jej temat usłyszeliśmy w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to Eldar Murtazin umieścił na Twitterze krótką wiadomość o tym, że Nokia szykuje własny tablet internetowy. Później już poszło z górki, dzięki czemu już kilka razy mieliśmy z nim do czynienia w nieoficjalnych przeciekach.

A na jakiej podstawie można twierdzić, że tablet w Tron: Legacy to akurat Nokia Z500? Wskazuje na to przede wszystkim fakt, że jakiś czas temu mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją – Nokia 5800 debiutowała na ekranie (w Batman: The Dark Knight) na krótko przed oficjalną prezentacją.

Ale czy to faktycznie jest Nokia Z500, czy nie – tego nie wie nikt oprócz najbardziej zainteresowanych przedstawicieli Nokii, którzy oczywiście informacje na ten temat zatrzymują dla siebie. Miejmy nadzieję, że premiera tabletu Nokii z MeeGo (prawdopodobnie z ekranem 10″, 1366 x 720 pikseli) będzie miała miejsce podczas MWC 2011.

źródło, źródło