Tablet Nexo

Tablet NavRoad Nexo 3G: IPS 7″, 1280×800, dwa rdzenie, Android 4.1 za 749 złotych

Wiem, że z wielką niecierpliwością czekacie na wpis o tanim, dobrym tablecie z 3G. Dotychczas, mimo wielu prób poszczególnych producentów, takowy sprzęt nie pojawił się na rynku – każdy w jakiś sposób był wybrakowany. W końcu jednak poznaliśmy propozycję, obok której nie można przejść obojętnie – kusi dobrymi parametrami technicznymi w niskiej cenie. Poznajcie NavRoad Nexo 3G.

Reklama

NavRoad Nexo pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean (co ciekawe, system jest zrootowany), a jego jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 o częstotliwości taktowania 1,5GHz z czterordzeniowym Mali 400, wspierany przez 1GB RAM. Do dyspozycji użytkownika oddany został 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

A to wciąż nie wszystko. Sprzęt oferuje Bluetooth 4.0, dzięki któremu możemy podłączyć np. zewnętrzny moduł GPS (nie posiada wewnętrznego GPS), wyjście miniHDMI, port microUSB, 3.5 mm jack audio, kamerkę, aparat 2 Mpix oraz akumulator o pojemności 4100 mAh. Waga modelu to 312 g, natomiast wymiary: 197 x 123 x 9,6 mm. Nexo posiada WiFi 802.11 b/g/n, natomiast Nexo 3G oferuje dodatkowo wbudowany modem 3G.

I teraz najważniejsze – cena. Na ile wycenilibyście sprzęt o powyższej konfiguracji, pamiętając, że oferuje również 3G? Raczej niewielu z Was strzeli, że mniej niż 800 złotych. Nexo 3G sprzedawany będzie za 749 złotych, natomiast wariant bez 3G – 599 złotych. A przynajmniej w takich właśnie cenach sprzęt pojawił się już w ofertach pierwszych sklepów (Karen, Komputronik). Termin spodziewanej dostawy to 14. grudnia 2012 roku.

Przyznajcie sami, że tablet Nexo zapowiada się bardzo interesująco. Pozostaje jeszcze tylko kwestia jakości wykonania (z doświadczenia wiemy, że różnie może być…). Już staram się załatwić testowy egzemplarz i mam nadzieję, że niebawem będę mogła się z Wami podzielić swoimi wrażeniami z użytkowania tego modelu.

Tablet Nexo

Tablet Nexo

Tablet Nexo

Tablet Nexo

Tablet Nexo

ź: NavRoad