Tablet kosztujący niecałe 38 dolarów powstaje w USA - Tabletowo.pl

Tablet kosztujący niecałe 38 dolarów powstaje w USA

Dołącz do dyskusji 0

Mimo ogromnego nasycenia rynku tanich tabletów okazuje się, że dla chcącego nic trudnego, i można sprzęt ten tworzyć jeszcze taniej. I – co ciekawe – wcale nie jest to zasługa Polaków ;) Z USA docierają wieści o najnowszym dziecku firmy Datawind – modelu UbiSlate 7Ci – który wyceniony jest na… 37,99 dolarów.

W chwili dostępnej model ten jest niedostępny w sprzedaży, oficjalnie będzie można go kupić już pod koniec stycznia w całych Stanach Zjednoczonych. Według informacji producenta tablet ten posiadać będzie 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli, 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD o kolejne 32 GB). Całość pracuje na procesorze Cortex A8 o taktowaniu 1 GHz, w oparciu o system Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Tablet oferuje ponadto kamerkę o rozdzielczości 0,3 MP, wejście mini-USB oraz 3,5 mm Jack.

Tabletowo.pl Tablet kosztujący niecałe 38 dolarów powstaje w USA Ciekawostki Nowości

Trudno było spodziewać się po tej cenie oszałamiających parametrów, warto jednak wziąć pod uwagę, że grupą docelową dla producenta są przede wszystkim ludzie niezamożni, którzy w ten sposób będą mogli nadążyć za technologiczną rewolucją i zapobiec cyfrowemu wykluczeniu swojej rodziny. Do korzystania z podstawowych aplikacji oraz przeglądania stron WWW urządzenie bowiem powinno jak najbardziej spełniać swoją rolę.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona