Tablet jako deska kuchenna? Dlaczego nie! Poznajcie projekt Almighty Board

Tabletom nadawano już przeróżne określenia. Mieliśmy do czynienia z dachówkami, deskami do krojenia chleba, czy patelniami. O ile określenia te zabawne lub ironiczne nawiązywały do przywar czy wyglądu urządzeń, tak raczej nikt nie spodziewałby się, iż kiedykolwiek któreś z nich zostanie urzeczywistnione. Stało się jednak inaczej: powstał realny projekt pierwszej cyfrowej deski kuchennej, będącej – tak naprawdę – tabletem. Ta nazywa się Almighty Board i wierzcie, że doskonale poradzi sobie z przygotowaniem Waszego obiadu.

Urządzenie ma wymiary typowe dla desek kuchennych i niewątpliwie wielkością przebija nawet domniemanego iPada Pro. Urządzenie pozwala na przyrządzanie potraw i obróbkę składników takich jak mięso, warzywa, czy owoce. Jeśli lubicie zjeść chociażby lekką sałatkę warzywną, zapewne tego typu sprzęt przyda się w Waszej kuchni. O ile świetnie nada się Almighty Board do krojenia czy siekania, tak rozbijania kotletów schabowych na jej powierzchni mimo wszystko bym nie polecał. No chyba, że lubicie drogą kuchnię.

almighty_board_03

Urządzenie ma nie tylko fizyczne zastosowania, jako że oprogramowanie w jego wnętrzu pomaga w wielu innych rzeczach. Za jego pomocą możemy łatwo zważyć porcję składników oraz wertować przepisy kulinarne. Jeśli zastanawiacie się jak można utrzymać Almighty Board w czystości, to nie obawiajcie się – bez problemu możecie deskę umyć jak zwykły przyrząd kuchenny. Ba! Deska jest nawet w stanie podpowiedzieć, czy została wystarczająco dobrze zmyta, co ma zapobiegać późniejszym problemom z zatruciami pokarmowymi. I jak to nie kochać technologii?

almighty_board_01

Niestety, istnieje również druga strona medalu. Almighty Board na razie jest tylko i wyłącznie projektem, i zapewne nigdy z tego stadium nie wyjdzie. Koncepcja jest jednak świetna: połączenie technologii i praktycznych zastosowań, jest przecież największym zadaniem rozwoju nauki i informatyki. Dla osób, które bez gadżetów nie mogą po prostu żyć, taka deska jak Almighty Board byłaby po prostu nieoceniona.

Jeszcze jakiś czas temu śmialiśmy się z wizji elastycznych urządzeń czy inteligentnych okularów. Dlaczego więc tego typu wizja nie miałaby się kiedyś spełnić? Osobiście widzę oczyma wyobraźni jeszcze wiele innych, ciekawych zastosowań technologii w kuchni. Co powiedzielibyście na paterę, która przy porannej kawie prezentuje Wam najważniejsze informacje licząc kalorie ciastka nań postawionego, bądź na kufel do piwa prezentujący wyniki piłkarskie z najlepszych boisk?

…nawet nie chcę myśleć o Custom ROMach na tego typu urządzenia. ;)

[źródło, źródło]