Tablet Interpad: Android, Tegra 2 i bateria 3900 mAh!

Tablet Interpad

Interpad, niemiecka firma produkująca elektronikę użytkową, planuje wprowadzenie na rynek własnego 10-calowego tabletu internetowego. Co ciekawe, jeśli dokładnie przyjrzycie się jego planowanej specyfikacji, dostrzeżecie, że będzie to jedno z ciekawszych urządzeń, mających wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Specyfikacja Interpad jest naprawdę imponująca. Wystarczy wspomnieć, że jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Nvidia Tegra 2 T20 Cortex-A9 o taktowaniu 1GHz z 1GB DDR2. Sprzęt został wyposażony w dotykowy wyświetlacz pojemnościowy o przekątnej 10-cali o nieznanej rozdzielczości, obsługujący za to multitouch.

Interpad może się także pochwalić 16GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć dzięki slotowi kart pamięci microSD maksymalnie o 32GB. Co więcej, sprzęt ważący 1,5 kilograma, oferuje również WiFi, Bluetooth 2.1, wyjście HDMI oraz 3,5 mm wyjście słuchawkowe.

Szacowany czas pracy baterii o pojemności 3900 mAh, w którą został wyposażony tablet, to 8-12 godzin. Jak sami wiecie, jest to bardzo dobry wynik jak na tego typu urządzenie. Interpad działa pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android 2.1.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy Interpad pojawi się w sprzedaży poza granicami Niemiec. Tablet ma kosztować 399 euro, czyli ok. 1600 złotych. Na niemieckie półki sklepowe ma trafią w okolicy Świąt Bożego Narodzenia, aczkolwiek więcej informacji odnośnie jest dostępności uzyskamy na pewno podczas targów IFA, które będą miały miejsce we wrześniu w Berlinie.

Źródło