Tablet i smartfon Linshof - świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej - Tabletowo.pl

Tablet i smartfon Linshof – świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej

Nie wiem na ile ergonomiczne by było korzystanie ze smartfona lub tabletu ze znacznie ściętymi rogami, ale wkrótce będziemy się mogli o tym przekonać. A właściwie nie my, a nasi zachodni sąsiedzi, choć nie ukrywam, że do Polski też urządzenia te przywędrują. Niemiecka marka Linshof zaprezentowała bowiem dwa nad wyraz interesujące urządzenia mobilne, które wyróżniają się nie tylko świetnym wzornictwem (świetnym na zdjęciach, ciekawe jak będzie w rzeczywistości), ale też pamięcią wewnętrzną, która wynosi… 80GB.

A skoro już od niej zaczęłam, zagłębmy się nieco w temat, bo jest to wartość – przyznacie – rzadko spotykana. Otóż okazuje się, że wśród komponentów obu urządzeń znajdziemy standardowo pamięć 64GB plus dodatkowy moduł 16GB, dedykowany aplikacjom. W obu przypadkach pamięć dostarczana jest przez SanDisk. O ile jednak do dyspozycji mamy dużo pamięci wewnętrznej, tak już nie ma opcji rozszerzenia jej dzięki slotowi kart microSD.

Jak przedstawiają się pozostałe parametry techniczne? Równie zacnie. Tablet oferuje 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (przyznacie sami, że ta rozdzielczość pasuje bardziej dla ekranu 9,7″), ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2,1GHz i 3GB RAM. Aparat oferuje matrycę 13 Mpix, kamerka – 8 Mpix. Mamy tu całość pracującą pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lolipop (!) z nakładką producenta – Linshof UI. Za czas działania odpowiada akumulator o pojemności 9000 mAh, ale pozostałe parametry przedstawiają się naprawdę nieźle: GPS, LTE, NFC, Bluetooth, WiFi, HDMI (mini lub micro) oraz microUSB.

Ile za to wszystko będziemy musieli zapłacić? Stosunkowo niewiele: 360 dolarów (prawdopodobnie za podstawową wersję, czyli bez LTE). W sprzedaży zadebiutuje w pierwszym kwartale 2015 roku.

A jak prezentuje się smartfon Linshof? Bardzo podobnie. Z tą różnicą, że oferuje 5-calowy wyświetlacz 1920 x 1080 pikseli (prawdopodobnie będą dwie wersje: Super AMOLED lub zwykły IPS) i akumulator o pojemności 3100 mAh.

Smartfon Linshof i8 wyceniony został na 380 dolarów i również trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2015 roku. Co ciekawe, kwartał później ma zadebiutować wersja z 144GB pamięci.

Tabletowo.pl Tablet i smartfon Linshof - świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej Android Ciekawostki Smartfony Tablety   Tabletowo.pl Tablet i smartfon Linshof - świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej Android Ciekawostki Smartfony Tablety   Tabletowo.pl Tablet i smartfon Linshof - świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej Android Ciekawostki Smartfony Tablety   Tabletowo.pl Tablet i smartfon Linshof - świetnie i nietypowo wyglądający sprzęt z 80GB pamięci wewnętrznej Android Ciekawostki Smartfony Tablety

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona