Alldocube KNote X (fot. Alldocube)

Ten sprzęt może być naprawdę ciekawą alternatywą dla nie najtańszego Surface Pro Microsoftu

Surface Pro Microsoftu prawdopodobnie jest najbardziej znanym rozwiązaniem hybrydowym na świecie. Jedną z największych wad urządzeń z tej serii są jednak ceny, które niestety nie należą do najniższych. Nic więc dziwnego, że klienci szukają tańszych alternatyw. Alldocube KNote X zapowiada się na jedną z ciekawszych, jeśli nie najciekawszą.

Urządzenie to oferuje 13,3-calowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:9 i rozdzielczości 2560×1440 pikseli. Producent akcentuje również w jego przypadku fakt, iż wykorzystał też rozwiązanie o nazwie Magic Color Panel, które sprawia, że wyświetlane kolory są żywsze. Jest to możliwe, ponieważ panel ten jest w pełni laminowany. Ekran można także obsługiwać za pomocą rysika.

Reklama

Sercem Alldocube KNote X jest czterordzeniowy procesor Intel 8. generacji, a dokładniej wytwarzany w 14-nm, czterowątkowy Intel Celeron Gemini Lake N4100 1,1 GHz (lub do 2,4 GHz w trybie Turbo Boost) ze zintegrowaną grafiką Intel HD Graphics 600. Urządzenie zaoferuje też swoim właścicielom 8 GB DDR4 RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB.

Alldocube KNote X (fot. Alldocube)

Łączność w Alldocube KNote X zapewnią moduły Bluetooth 4.0 i dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac 2,4 GHz i 5 GHz oraz USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe. Na pokładzie urządzenia są też slot na kartę microSD, aparat 5 Mpix z autofokusem na tyle, kamerka 2 Mpix na przodzie, dwa głośniki i osobny port do ładowania.

Alldocube KNote X pracuje pod kontrolą systemu Windows 10 Home, a energię do działania dostarcza mu akumulator o pojemności 5550 mAh – według producenta wystarczy to na 6 godzin odtwarzania wideo przy ustawionej maksymalnej jasności podświetlenia ekranu i głośności na full. Całość ma wymiary 333,3x204x10,2 mm i waży 1050 gramów.

W przypadku Alldocube KNote X warto powiedzieć jeszcze o dwóch rzeczach. Po pierwsze, na tyle tabletu jest nóżka, dzięki której można go postawić na biurku lub kolanach. Po drugie, da się do niego podłączyć klawiaturę, która – co bardzo istotne – jest podświetlana i ma touchpad. Jest tylko jeden haczyk – ta ostatnia jest sprzedawana osobno, nie znajduje się w zestawie sprzedażowym.

podświetlana klawiatura do Alldocube KNote X (fot. Alldocube)

Producent na nie podał sugerowanej ceny Alldocube KNote X i klawiatury, ale na przykład na AliExpress urządzenie kosztuje ~400 dolarów (sam tablet) bądź ~460 dolarów (tablet+klawiatura).

Źródło: informacja prasowa, Alldocube