Kojarzycie tablet Google i Huawei z Andromeda OS? No to go nie będzie | Tabletowo.pl

Kojarzycie tablet Google i Huawei z Andromeda OS? No to go nie będzie

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze przed oficjalną premierą pierwszych Pixeli mówiło się, że tego samego dnia Google zaprezentuje również 7-calowy tablet produkcji Huawei z nowym systemem operacyjnym, Andromeda OS. Ostatecznie sprzęt jednak nie ujrzał światła dziennego i wszyscy dość szybko o nim zapomnieli. I w sumie dobrze, ponieważ właśnie okazuje się, że projekt został anulowany na dobre.

Co ciekawe, Andromeda OS miała kontrolować pracę nie tylko 7-calowego tabletu produkcji Huawei, ale również laptopa Pixel 3. W założeniach system ten miał być „połączeniem” Androida oraz Chrome OS, który mógłby zostać zainstalowany na różnych urządzeniach i zapewniać podobny user experience jak multiplatformowy Windows 10.

Projekt jednak upadł, a dokładniej został na dobre anulowany i inżynierowie Google skupili się na nowym: Chromebook Pixel z Chrome OS, który podobno zostanie zaprezentowany 4 października, razem z tegorocznymi Pixelami. Co ciekawe, serwis źródłowy jest zdania, że bardzo dobrze się stało, ponieważ jego informatorzy niezbyt przychylnie wypowiadali się o tablecie produkcji Huawei.

Według ich opisów, sprzęt był toporny, źle zaprojektowany i wyglądał tanio, a w dodatku łączył w sobie najgorsze cechy tabletów Nexus 9 i Nexus 7. Nie ukrywam, że dla mnie osobiście jest to bardzo zaskakujące, ponieważ pod względem specyfikacji technicznej miało być świetnie. Przecieki mówiły bowiem m.in. o 7-calowym ekranie o rozdzielczości QHD, czterordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM64 GB pamięci wewnętrznejaparacie głównym 13 Mpix.

Jeżeli zaś chodzi o sam Andromeda OS, to według serwisu źródłowego ten projekt także w większości został anulowany, chociaż niektóre rozwiązania z niego zostały podobno zaimplementowane w Androidzie Oreo.

Źródło: 9to5Google

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona