Tablet Fujitsu z Windows 7 wciąż nieco tajemniczy

Reklama

Na ubiegłorocznych targach CEATEC na stoisku Fujitsu można było znaleźć dwa prototypowe tablety internetowe, na których temat producent nie podał dosłownie żadnych informacji. Na szczęście w końcu się to zmieniło – co prawda po kilku miesiącach, ale to zawsze coś. Firma Fujitsu zaprezentowała urządzenie, którego zdjęcia mogliśmy ostatnio przeglądać zza szklanej kuli. Niestety, nie dość, że jest ono bezimienne, to jeszcze nie znamy pełnej listy jego parametrów technicznych.

Sercem tabletu Fujitsu jest procesor Intel Atom Z670, mający do dyspozycji 2GB pamięci RAM, z kolei systemem, pod kontrolą którego pracuje – Windows 7. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim dotykowy ekran o przekątnej 10,1-cali, kamerkę do połączeń wideo, aparat oraz 2- lub 4-komorową baterię. Być może więcej szczegółów na jego temat dowiemy się jeszcze podczas trwania CES 2011.

Tablet Fujitsu ma trafić do sprzedaży w drugim kwartale 2011 roku w nieznanej na chwilę obecną cenie. Nieco później pojawi się także jego wersja z Androidem.

źródło