tablet Eewrite Janus
tablet Eewrite Janus (fot. Eewrite)

Tablet Eewrite Janus ma dwa ekrany, w tym jeden E-Ink

Segment tabletów czasy swojej świetności ma dawno za sobą i obecnie pozostali na nim już tylko nieliczni. Nie zniechęciło to jednak firmy Eewrite do przygotowania dość nietypowej konstrukcji, bo z dwoma wyświetlaczami, z czego jeden to ekran E-Ink znany z czytników ebooków.

Specyfikacja tabletu Eewrite Janus

Główny wyświetlacz w urządzeniu to matryca LCD o przekątnej 9,7 cala i rozdzielczości 2408×1536 pikseli. Drugi z ekranów również ma przekątną 9,7 cala, ale jest to już panel E-Ink o rozdzielczości 1200×825 pikseli. Producent dodatkowo zadbał o wsparcie dla obsługi rysikiem Wacom Pen, wykrywającym 4096 poziomów nacisku.

Reklama

Sercem tabletu Eewrite Janus jest sześciordzeniowy (2x ARM Cortex-A72 2,1 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,7 GHz) procesor MediaTek MT8176 z układem graficznym IMG PowerVR GX6250. Do kompletu są 2 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Na pokładzie tabletu Eewrite Janus znajdują się też aparat o rozdzielczości 8 Mpix, głośniki stereo, port USB-C, złącze HDMI i klawisz (na bocznej krawędzi) do szybkiego przełączania się pomiędzy ekranami. Łączność w urządzeniu zapewniają z kolei Bluetooth oraz dwuzakresowe Wi-Fi 802.11 2,4 GHz i 5 GHz, a także GPS. W sprzedaży pojawi się jednak również wersja z miejscem na kartę SIM i modemem 4G.

Tablet Eewrite Janus zasilać będzie akumulator o pojemności 5000 mAh. Producent mocno podkreśla jeszcze fakt, że urządzenie ma grubość 9,8 mm.

Cena tabletu Eewrite Janus

Regularna cena tego modelu została ustalona na 699 dolarów (równowartość ~2670 złotych). To dość sporo, jednak w przedsprzedaży tablet będzie można kupić za… 399 dolarów (równowartość ~1520 złotych). Jeśli ktoś jest zainteresowany tym urządzeniem, może zapisać się na newsletter (link do strony w źródle), aby otrzymać powiadomienie o rozpoczęciu sprzedaży Eewrite Janus.

Źródło: Eewrite, liliputing