Tablet Dell XPS 10 z Windows RT w sprzedaży w Polsce

Reklama

Dell to firma nieposiadająca dużego udziału w rynku tabletów. Może się to jednak nieco zmienić za sprawą nowego urządzenia opartego o Windowsa RT, które wreszcie – po kilku miesiącach od oficjalnej premiery na IFA 2012 – wchodzi do sprzedaży w Polsce. Pytanie tylko… czy sprzęt z Windows RT może się dobrze sprzedawać. Z dotychczasowego doświadczenia innych firm wiemy, że niestety nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać.

Tablet Dell XPS 10, bo o nim mowa, został wyposażony w wyświetlacz 10,1″ o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 1,5 GHz, 32GB lub 64GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy kart microSD, a także kamerkę 2 Mpix z przodu i aparat 5 Mpix z tyłu. Dodatkowo do dyspozycji mamy port microUSB  i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Wbudowana 2-komorowa bateria litowo-jonowa, 28 Wh, ma zapewnić 10 i pół godziny pracy.

To nie wszystko. Do tabletu opcjonalnie można dokupić stację dokującą wyposażoną w klawiaturę z touchpadem, dzięki której możemy przekształcić urządzenie w netbooka. Po zadokowaniu ekranu możemy cieszyć się ponad 18 godzinami nieprzerwanej pracy (dane producenta). Do urządzenia dołączane jest oprogramowanie biurowe Office Home & Student 2013.

Tablet Dell XPS 10 wyceniony został na 2299 złotych, natomiast wraz ze stacją dokującą kosztuje 2999 złotych.

ź: Dell