Tablet Dante z Androidem 4.0 za 399 złotych

tablet dante legimi

Ostatnio producenci sprzętu elektronicznego wzięli sobie za punkt honoru wprowadzanie do sprzedaży ciekawych urządzeń na każdą kieszeń. Nic więc dziwnego, że coraz częściej piszę na temat tanich tabletów, a także coraz więcej takowych trafia w me ręce do testów (obecnie chociażby Zixo PS47 czy Manta MID06). Niebawem w sprzedaży pojawi się kolejny przedstawiciel niskiej półki cenowej – tablet Dante dystrybuowany przez poznańską firmę Legimi. Jego cena to jedyne 399 złotych.

Parametry techniczne modelu przypominają Goclever Tab A73 (ten kojarzony ostatnio wyłącznie z Biedronką i ceną 369 złotych). Tablet Dante wyposażony został bowiem w 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Allwinner A10 o częstotliwości taktowania 1,2GHz, 512MB RAM, 4GB pamięci, slot kart microSD, a całość pracuje w oparciu o najnowszą odsłonę systemu Google – Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Dodatkowo sprzęt oferuje kamerkę do połączeń wideo, akumulator mający pracować maksymalnie przez 4 godziny przy pełnym obciążeniu (cokolwiek to znaczy według producenta), port USB, miniUSB, WiFi, wyjście HDMI, a także obsługę zewnętrznych modemów 3G. Urządzenie waży 340 g. W parametrach technicznych zabrakło Bluetooth i GPS.

Poniżej krótkie wideo z tabletem Dante w roli głównej:

Tablet Dante trafi do sprzedaży 16 kwietnia za wspomniane 399 złotych (w cenie jest także kupon na zakupy e-książek o wartości 25 zł w księgarni Legimi). Tymczasem już teraz można wygrać jeden z pięciu modeli na profilu Legimi na Facebooku (konkurs trwa do 13 kwietnia). Warto dodać, że na urządzenie producent udziela 2-letniej gwarancji.

Oczywiście chętnie sprawdzę ile w rzeczywistości jest warty tablet Dante, dlatego też już zaczęłam męczenie dystrybutora o egzemplarz testowy ;-)

Na koniec kilka słów od prezesa Legimi, Mikołaja Małczyńskiego:

Pojawienie się tabletu Dante w naszej ofercie jest wynikiem nawiązania bezpośredniej współpracy z producentem w Hong Kongu. Dzięki takiemu podejściu byliśmy w stanie nie tylko zadbać o odpowiednio wysoką jakość sprzętu, ale i wynegocjować niezwykle korzystną cenę dla potencjalnych nabywców. Zdecydowaliśmy się zaoferować naszym klientom urządzenie wielofunkcyjne, a nie klasyczny czytnik e-książek gdyż uważamy, że tablety mają dużo większy potencjał. Nie są to tylko nasze obserwacje, również badania rynkowe pokazują, że czytanie książek i czasopism jest jedną z głównych, o ile nie najważniejszą, funkcją tabletów.

tablet dante legimi

tablet dante legimi