Colorovo CityTab Lite 8”

Tablet Colorovo CityTab Lite 8” z dwoma rdzeniami za 449 złotych

Colorovo CityTab Lite 8”

Jeszcze jakiś czas temu przechadzając się pomiędzy półkami z różnymi urządzeniami elektronicznymi w stacjonarnych sklepach z elektroniką z trudnością można było znaleźć tablety. Dziś praktycznie w każdej sieci został wygospodarowany mniejszy lub większy regał na tego typu sprzęt, cieszący się sukcesywnie rosnącą popularnością. Nic więc dziwnego, że producenci obecni na rynku rozszerzają swoje portfolio. Tak też postanowiła zrobić firma ABC, właściciel marki Colorovo. Do sprzedaży wprowadził kolejny tablet z serii Lite, mianowicie Colorovo CityTab Lite 8”.

Jak łatwo wywnioskować przeglądając parametry techniczne poszczególnych produktów serii Lite, seria ta stworzona została z myślą o użytkownikach, którzy dopiero wkraczają w świat tabletów. Nie inaczej jest w przypadku CityTab Lite 8”, który wyceniony został na 449 złotych. Co otrzymujemy za te pieniądze?

Zacznijmy od wyświetlacza: 8-calowy o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (prawdopodobnie IPS, ale brak konkretnych informacji na ten temat). Jednostką centralną jest dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3168 o częstotliwości taktowania 1,2GHz z dwurdzeniowym Mali 400 i 1GB RAM. Za działanie całości odpowiada system Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Na pokładzie modelu znajdziemy 8GB pamięci wewnętrznej, Bluetooth, WiFi 802.11 b/g/n, slot kart microSD, port microUSB z obsługą zewnętrznych modemów 3G, aparat 2 Mpix, kamerkę 0,3 Mpix oraz akumulator o pojemności 3600 mAh.

Tablet Colorovo CityTab Lite 8” jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i czarnej w cenie 449 złotych.

ź: Colorovo