Tablet BenQ R100 popracuje przez 12 godzin - Tabletowo.pl
Ważne

Tablet BenQ R100 popracuje przez 12 godzin

Tabletowo.pl Tablet BenQ R100 popracuje przez 12 godzin Nowości

Na początku września bieżącego roku firma BenQ zaprezentowała swój pierwszy tablet internetowy – R100. Wiele wskazuje na to, że urządzenie w pierwszym kwartale 2011 roku trafi do sprzedaży z nieco zmienioną specyfikacją techniczną – chyba że jest to inny sprzęt a o takiej samej nazwie – ale to przecież nie miałoby sensu.

Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim 10,1-calowy wyświetlacz dotykowy (niestety oporowy) o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, WiFi, Bluetooth, 8GB pamięci wewnętrznej, slot kart SD (do 16GB), wyjście HDMI, miniUSB.

Bardzo ciekawa jest informacja o czasie pracy baterii. Akumulator ma pozwalać na aż 12 godzin czytania książek elektronicznych czy magazynów w wersji elektronicznej.

Sercem modelu jest procesor o częstotliwości taktowania 833MHz. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 2.2 Froyo. Może się jednak okazać, że w momencie rynkowej premiery będzie to już 2.3 Gingerbread.

Cena BenQ R100 na razie nie została ujawniona. Wiadomo natomiast, że tablet pojawi się w sprzedaży w Chinach w pierwszym kwartale 2011 roku.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona