Tablet BenQ nReader R100 z Androidem - Tabletowo.pl

Tablet BenQ nReader R100 z Androidem

Tabletowo.pl Tablet BenQ nReader R100 z Androidem Nowości

Global Distributors Meeting w Chinach było ostatnio doskonałą okazją do zaprezentowania przez BenQ pierwszego (i pewnie nie ostatniego) tabletu internetowego. Czym się może pochwalić sprzęt nazwany myląco, bo raczej jak czytnik książek elektronicznych?

nReader R100, bo o nim mowa, to urządzenie ważące 700 gramów, a mierzące 173 x 267 x 14,4 mm. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim opornościowy ekran dotykowy o przekątnej 10,1-cali, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Poza tym, sprzęt został wyposażony w procesor ARM Cortex o zegarze 667MHz, 4GB pamięci wewnętrznej, WiFi, 3G, USB, HDMI oraz baterią mającą pracować maksymalnie przez 12 godzin. Urządzenie będzie działało pod kontrolą systemu Android 2.2 Froyo.

BenQ nReader R100 dostępny będzie w sprzedaży w pierwszych miesiącach 2011 roku – początkowo jedynie w Azji. Kto wie, może później producent postanowi rozszerzyć swe horyzonty o kolejne rynki. Cena modelu nie została ujawniona.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona