Czekacie na nowego iPada Pro z Face ID? Apple pokaże go jeszcze w tym roku, to już praktycznie przesądzone | Tabletowo.pl

Czekacie na nowego iPada Pro z Face ID? Apple pokaże go jeszcze w tym roku, to już praktycznie przesądzone

Dołącz do dyskusji 0

Wszyscy nastawiali się na to, że Apple zaprezentuje nowego iPada Pro podczas wrześniowej konferencji, na której zadebiutowały Apple Watch series 4, iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR. Ku naszemu zaskoczeniu tak się jednak nie stało, ale właśnie okazuje się, że koncern z Cupertino najprawdopodobniej pokaże tablet jeszcze w tym roku.

Jeśli chodzi o tablety, to można powiedzieć, że Apple iPadami Pro stoi. Co prawda w oficjalnym sklepie producenta nadal dostępny jest iPad Mini 4, ale jego zakup jest obecnie już zupełnie nieopłacalny – aktualnie o wiele bardziej opłaca się kupić iPada 2018, ponieważ oferuje on znacznie lepszą specyfikację, a jest tylko o 100 złotych droższy od modelu z dopiskiem „Mini”.

Mimo wszystko nie sposób nie odnieść wrażenia, że to iPady Pro są oczkiem w głowie Apple. Jak wspomniałem, premiery nowego modelu spodziewaliśmy się na wrześniowej konferencji, która odbyła się dokładnie tydzień temu, ale producent nas zaskoczył i nie zaprezentował podczas niej żadnego tabletu. Nie oznacza to jednak, że jego debiut został przełożony na następny rok – sprzęt pojawi się na rynku jeszcze w tym, 2018.

Skąd ta pewność? Apple udostępniło niedawno pierwszą betę iOS 12.1 deweloperom i bardziej dociekliwi dopatrzyli się w plikach systemowych wzmianki o „iPad2018Fall”. Wydaje się to jednoznacznym potwierdzeniem, że koncern z Cupertino zaprezentuje nowego iPada w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Byłoby to nawet w jego interesie, ponieważ coraz większymi krokami zbliża się najgorętszy okres w roku, czyli gorączka przedświątecznych zakupów, w czasie której klienci szturmują sklepy i kupują na potęgę.

Wspomniana beta iOS 12.1 zdradziła jeszcze jedną rzecz, a mianowicie działanie Face ID również w pozycji poziomej i to bez znaczenia, czy moduł znajduje się przy prawej, czy lewej dłoni użytkownika. Zapewne wymagało to od Apple lekkiego przeprogramowania tego systemu, ale zapewne dopiero w momencie oficjalnej prezentacji producent wytłumaczy, jak udało mu się uzyskać taki efekt. Funkcja ta ma być jednak dostępna dopiero w iOS 12.1, więc bardzo prawdopodobne, że właśnie z takim systemem na pokładzie zadebiutuje nowy iPad Pro.

Polecamy również:

12,9-calowy iPad Pro na renderach. Notcha nie ma, tak samo jak gniazda słuchawkowego

Źródło: TechChrunch, MacRumors

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona